Az iPhone 18-cal valaminek reszelnek

iphone 18

Az iPhone 18-cal valaminek reszelnek

Ha iPhone 18 vásárláson töröd a buksid, akkor nem árt, ha tudsz valamiről, bár hozzá kell tenni, hogy sokaknak lehet örömhír.

iphone 18
Kép: Phone Arena

A görög Techmaniacs jelentése alapján az iPhone 18 Pro és 18 Pro Max modellek az európai piacokon is kizárólag dupla eSIM támogatással kerülnek majd a boltok polcaira, végleg száműzve a kis műanyag kártyákat és az azok befogadására szolgáló tálcát. A SIM-tálca eltávolítása nem csupán egy esztétikai vagy kényelmi döntés a cupertinói óriás részéről, hanem komoly hardveres előnyökkel is jár.

A fizikai foglalat által felszabadított helyet az Apple mérnökei az akkumulátor kapacitásának növelésére fordíthatják, ami az iPhone 18 Pro Max esetében akár egy brutális, 5200 mAh-s telepet is jelenthet. Ez jelentős előrelépés a korábbi modellekhez képest, és úgy tűnik, a vállalat ezzel kívánja kárpótolni a felhasználókat a fizikai kártyák elvesztéséért.

Korábban már az iPhone Air modelleknél is kísérleteztek a teljes elhagyással, bár az ottani tapasztalatok vegyesek voltak, különösen a kínai piacon, ahol az eSIM technológia elterjedtsége még mindig elmarad a várttól, ami némileg vissza is vetette az eladásokat abban a régióban. Az Apple már 2022-ben, az iPhone 14 amerikai piacra dobásakor megkezdte hadjáratát a hagyományos, fizikai SIM-kártyák ellen, és azóta fokozatosan terjesztette ki az „eSIM-only” stratégiáját a világ különböző pontjain.

iphone 18
Az iPhone 14 volt az első, ami tudta az eSIM-et – kép: Phone Arena

Míg az iPhone 17 idejére már nagyjából egy tucat országban csak digitális előfizetéssel lehetett almás telefont vásárolni, a legfrissebb értesülések szerint 2026 lesz az az év, amikor Európa is csatlakozik az Egyesült Államokhoz, Mexikóhoz és Japánhoz ebben a technológiai váltásban.

Új kihívások a szolgáltatók és az utazók előtt

Bár a nagyobb akkumulátor ígérete csábító, a váltás komoly fejtörést okozhat a konzervatívabb európai szolgáltatóknak és a sokat utazó felhasználóknak. Annak ellenére, hogy az eSIM technológia már évek óta elérhető, több európai mobilszolgáltató még mindig külön díjat számol fel a digitális profil aktiválásáért, a feltöltőkártyás csomagokhoz pedig sok helyen egyáltalán nem kínálnak ilyen opciót.

Ez különösen a turisták számára lehet kellemetlen, akik eddig egyszerűen besétáltak egy helyi üzletbe, vettek egy olcsó prepaid kártyát, és azonnal volt mobilnetük. Bár az Apple piaci súlya valószínűleg rákényszeríti majd a szolgáltatókat a rugalmasságra, ez a folyamat várhatóan évekig is eltarthat, amíg a rendszer mindenhol zökkenőmentessé válik.

Jelenleg az Apple mellett csak a Google kísérletezik hasonlóval az amerikai piacon értékesített Pixel 10 modellek esetében, de a legtöbb modern okostelefon még mindig a hibrid megoldást, vagyis az eSIM és a fizikai kártya kombinációját alkalmazza. Az iPhone 18 európai premierje tehát egy korszak végét jelenti majd.

Bár a nemzetközi barangolás drágábbá és bonyolultabbá válhat a kezdeti időszakban, a technológiai fejlődés és a készülékek belső terének hatékonyabb kihasználása megállíthatatlannak tűnik. Az Apple ezzel a lépéssel ismét megmutatja, hogy kész drasztikus változtatásokat eszközölni a felhasználói élmény és a hardveres optimalizálás érdekében, még ha ez némi kényelmetlenséggel is jár az átmeneti időszakban.

Ha tetszett a cikk, további hírekért, érdekességekért kövess minket a Facebookon!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of RG

RG

RG is hírező, és emellett nagy szenvedélye a repülés. Ikarosznál egy szinttel jobban nyomja, ugyanis szintén motor nélkül próbálkozik. Vitorlázórepülő. Szóval, ha szimulátorokról, vagy repülős appokról olvastok, azt szinte biztos, hogy RG írta.

Ezeket olvastad már?

LG G6 OLED TV

Kína robbant OLED fronton

Kína erősíti pozícióját az OLED-piacon: új generációs gyárak épülnek. Kína tovább gyorsítja OLED-gyártási