Nagyon úgy tűnik, hogy az iPhone 18 házon belüli kannibalizmus áldozata lehet.

A technológiai világ figyelme egyértelműen az Apple első összehajtható készüléke felé fordult, olyannyira, hogy az iPhone 18-as sorozat iránti érdeklődés rekordalacsony szintre süllyedt. A legfrissebb felmérések szerint a válaszadók mindössze 11 százaléka várja az iPhone 18 Pro Maxot, míg az alapmodell iránti lelkesedés a 4 százalékot sem éri el.
Úgy tűnik, a felhasználók belefáradtak az évenkénti apró finomításokba, és valami radikálisan újra vágynak. Az Apple hajlítható telefonja ráadásul nem csupán egy újabb „fold” lesz a piacon. A pletykák szerint egy rendkívül szélesre nyitható kijelzővel érkezik, amely támogatja majd az iPad-alkalmazásokat is.
További érdekesség, hogy a Face ID helyett az oldalsó gombba épített Touch ID-t kaphat, a zsanérszerkezete pedig minden eddiginél fejlettebb lesz, amivel a kijelzőn látható gyűrődést próbálják végleg eltüntetni. Bár a hajlítható modell ellopja a show-t, szakmai szemmel az iPhone 18 széria sem elhanyagolható.

Ez lesz ugyanis az első olyan generáció, amely az Apple saját fejlesztésű 2 nanométeres processzorát és saját gyártású modemét használja. Emellett az iPhone 18 Pro készíti elő a terepet a jövő évi, jubileumi iPhone 20 Pro számára, mivel itt vezetik be a kijelző alá épített Face ID technológiát, amivel végre eltűnhetnek a zavaró kivágások a képernyőről.
A technológiai ugrás tehát jelentős, de a közönség szemében ez csak evolúció a hajlítható mobil hozta revolúcióhoz képest. Szakértők szerint azonban érdemes óvatosnak lenni a lelkesedéssel. Bár a hajlítható iPhone izgalmas újdonság, számos érv szól a hagyományos iPhone 18 mellett. Az első generációs hajlítható eszközök gyakran küzdenek gyermekbetegségekkel, és az áruk is csillagászati magasságokban lehet.
Ezzel szemben a 18 egy kiforrott, stabil technológiát kínál majd, amely a 2 nanométeres chippel valószínűleg verhetetlen lesz teljesítményben és energiahatékonyságban. Az Apple számára a legnagyobb kihívás az lesz, hogy miként tartsa fenn az érdeklődést a hagyományos modelljei iránt, miközben a saját hajlítható telefonja válik a legfőbb riválisukká.
Végső soron a döntés a felhasználók kezében van. Maradnak a megbízható, de már megszokott formátumnál, vagy fejest ugranak az Apple új, hajlítható korszakába. Az iPhone 18 széria sorsa azon múlhat, hogy a vásárlók mennyire értékelik majd a belső technológiai újításokat a látványos formai váltással szemben. Egy dolog azonban biztos, 2026 az Apple történetének egyik legmeghatározóbb éve lesz.


