A Sony még idén piacra dob néhány tévét, mielőtt felzabáltatja magát a TCL-lel.
Visszafogott, de technológiailag nem teljesen érdektelen frissítésekkel kezdi a 2026-os évet a Sony a televíziós piacon. A vállalat egyszerre készül egy jövőbe mutató fejlesztéssel – az első RGB LED háttérvilágítású LCD modellekkel – és a jelen realitásaira szabott, megfizethetőbb készülékek bevezetésével.
A tervek szerint a Bravia 9 II és Bravia 7 II modellek hozzák majd el a „True RGB” néven kommunikált új háttérvilágítási technológiát. Ez papíron jelentős előrelépést ígér a színmegjelenítésben – már ha valóban többről lesz szó, mint egy újabb, jól hangzó marketingcímkéről.
Mindez különösen érdekes annak fényében, hogy a Sony televíziós és audió üzletágát jövőre a TCL veszi át. Így a mostani fejlesztések könnyen értelmezhetők egyfajta búcsúkörként is – ahol még gyorsan bemutatják, mire lettek volna képesek.
Középkategória, biztosra menve
A rövid távon érkező Bravia 3 II és Bravia 2 II modellek inkább a stabil piaci jelenlétet szolgálják, mintsem a technológiai forradalmat.
A Bravia 3 II legfőbb újdonsága, hogy immár akár 100 hüvelykes méretben is elérhető lesz, ami a középkategóriában kétségtelenül figyelemre méltó. Emellett 120 Hz-es panelt és teljes HDMI 2.1 támogatást kínál, ami különösen a PlayStation 5 felhasználók számára lehet vonzó – még ha ezek a funkciók ma már inkább elvárásnak, mint valódi extrának számítanak.
A készülék továbbá megkapta az XR processzort, valamint a Dolby Vision és Atmos támogatást is, amelyek korábban a drágább modellek kiváltságai voltak. A Bravia 2 II ezzel szemben hozza a kötelező minimumot: 4K felbontás, 60 Hz-es panel, különösebb meglepetések nélkül.
Versenyhátrányból innováció?
A Sony új modelljei egy olyan piacon jelennek meg, ahol a konkurensek – köztük maga a TCL is – már javában miniLED technológiával erősítik a középkategóriát. Ebben a környezetben a „True RGB” ígéret inkább tűnik szükséges válasznak, mint valódi irányváltásnak.
A kérdés már csak az, hogy ezek az újdonságok mennyire határozzák meg még a Sony jövőjét – vagy inkább már a következő tulajdonos portfólióját gazdagítják.







