LG G7 ThinQ telefon a legújabb Snapdragon chipsettel, óriási fényerejű IPS kijelzővel, mesterséges intelligencia funkciókkal és sajna gyenge akksival…
Kijelző
Panel: IPS LCD technológia, aminek következtében az OLED-eknél megszokott tökéletes, 0 nit fényerejű (A feketeszint 0,33 nit közepes fényerő mellett) feketét és a végtelen valós kontrasztarányt el lehet felejteni.
Ütésálló üveg: Igen, Gorilla Glass 5.
Méret, felbontás: 6,1 hüvelyk, 1440 x 3120 képpontos felbontással, ami 564 ppi pixelsűrűséget eredményez. Ez utóbbi kimagasló érték, és azt jelenti, hogy a képpontok a használhat közben gyakorlatilag láthatatlanok, nem különölnek el egymástól. A képernyő-készülékház aránya 82,4 %, ami szintén jó érték.
Maximális fényerő: 990 nit! Kiemelkedően magas, e téren leveri az OLED eljárást, ami nagyon hasznos lehet, ha valaki erős fényben, például tűnő napon szeretné használni, hiszen ilyenkor is jól látható marad a kép.
Színek: Szépek, természetesek, és több színhőmérsékleti profil közül lehet választani. A képi világ nem annyira ragyogó, nem annyira harsány, és emiatt kevésbé mesterkélt, mint az OLED kijelzők esetében.
Betekintési szög: Egészen jó, bár nem éri el az OLED-szintjét, de a mindennapi használat során nem zavaró, hogy nagy szögekből enyhén fakulni kezdenek a tónusok.
Teljesítmény/kezelés
Hardver: A legújabb, nyolc magos Snapdragon 845 chipset, 4 GB RAM-mal, Adreno 630 grafikus vezérlővel és 64 GB tárhellyel minden igényt kielégítő teljesítményt szavatol. Kellően gyors, még a brutális grafikájú játékok, vagy az erőforrásigényes appok (pl. videószerkesztő, képernyőrögzítő, streamer stb.) sem tudják megfektetni.
AnTuTu benchmark: A mobilok teljesítményének mérésére szolgáló AnTuTu benchmark teszten 269412 pontot ért el, ami jelenleg az abszolút élvonalat jelenti, és csak néhány modell produkál ennél jobb eredményt.
Oprendszer: Android 8.0 Oreo.
Mesterséges Intelligencia: Google Assistant támogatás (angol nyelven csak). Google Lens funkció: elméletileg felismeri, hogy mi van a képen, és egy mozdulattal (koppintással) rá is lehet keresni a neten a találatra. Viszont nem működik jól ez a szolgáltatás, a hatásfoka kifejezetten alacsony (nem az van a képen, amit mond, vagy nem „lát” semmit), és emellé még lassú is. A Google Lens inkább érdekes egyelőre, mint hasznos, és semmiképpen sem vásárlási döntést befolyásoló tényező.
Always on top: Van, azaz az óra mindig, még akkor is látszódik, ha „ki van kapcsolva” a kijelző. Viszont mivel itt IPS LCD panelt használtak, valójában nincs kikapcsolva semmi, csak szimplán fekete a képernyő, ami igen rossz hatással van a telefon energiagazdálkodására, magyarul hamar lemerül a készülék. Így ez a szolgáltatás e telefonnál nem valami hasznos.
Energia
Akkumulátor: 3000 mAh lítium-polimer, nem eltávolítható. A kapacitás egyszerűen kicsit kevés ehhez a teljesítményhez és kijelzőhöz. így normális, átlagos használat (videó, net, böngészés, játék, zenehallgatás stb.) mellett 6-7 óra után lemerül!
Gyorstöltés: Van, 2 óra alatt képes fullra nyomja energiával az akkumulátort.
Vezeték nélküli töltés: Támogatott, a Qi technológia révén, de lassú.
Dizájn
Méret, súly: 153.2 x 71.9 x 7.9 mm (átlagos), 162 gramm (átlagos)
Notch: Van
Ergonómia: Kimagasló! Az összeszerelés hibátlan, a termék fogása kényelmes, a gombok kellemesen elérhetőek, még akkor is, ha valakinek nincs lapáttenyere.
Strapabíró kialakítás: Víz-, por- és ütésálló.
Külső: Visszafogott, elegáns, pazar! Az LG G7-et nyugodt szívvel bárki kicsaphatja bárhol a pultra, nem fogják megszólni érte, sőt!
Ujjlenyomat olvasó: Van, a hátlapon, egész jó hatékonysággal működik.
Kamerák
Hátlapi főkamera: 16 megapixeles, 1/3,1″ CMOS érzékelővel, 71 fokos látószöggel. Ellátták optikai és digitális képstabilizátorral, ami többé-kevésbé képes tompítani a kézremegésből fakadó hibákat. A lézeres fókusz szuper, és a vaku is egészen rendben van. Kifejezetten jó fotók és videók (akár 4K HDR) elkészítésére alkalmas, világosban és sötétben is, de azért a legjobbakkal (pl. iPhone X) nem veheti fel a versenyt.
Hátlapi nagylátószögű kamera: 16 megapixeles, 1/3,1″ CMOS érzékelővel, 107 fokos látószöggel. Inkább csak világosban használható.
Előlapi kamera: A szelfikamera 8 megapixeles, világosban jól használható, sötétben nem annyira.
Hang
A beépített hangszóró nem valami nagy szám, bár a hangerőre nem lehet panasz. Viszont fülhallgatóval, vagy egyéb hangrendszerrel kimagaslóan jó hangminőséget produkál a beépített ESS digitális-analóg konverternek köszönhetően. Nem túlzás azt állítani, hogy a G7 ott van a legjobban megszólaló telefonok között.
Ár
Kártyafüggetlen konstrukcióban ~170 000 forint.
Kinek ajánljuk – LG G7 ThinQ
– Nagy teljesítményű telefont keres.
– Nagy felbontású filmeket nézne a telefonján, akár a tévével összekötve.
– Játszana, akár csúcs grafikájú, komplex szoftverekkel.
– Szeret fotózni, videózni a telefonjával
– Egyéni telefonra vágyik (az LG a mobil fronton nem tartozik a legelterjedtebb márkák közép)
– Letisztult, elegáns, nem hivalkodó, de azért erőt sugárzó mobilt szeretne.
– Fontos a jó minőségű hangzás a zenehallgatásnál, filmezésnél.
Kinek nem ajánljuk – LG G7 TinQ
– Nem akar 100 vagy 150 000 forintnál többet költeni telefonra.
– Sokat használja a készülékét, és nap közben nem biztos, hogy energiaforrás közelébe jut, hiszen az akkumulátor kapacitása kicsi.
– Fontos, hogy menő legyen a márkája.
Még több információ a termékről: Az LG G7 ThinQ weboldala