Az Astrobotic nevű pennsylvániai cég úgy tervezi, néhány éven belül megcélozza a Holdat, és ha már így tesz, akkor oda küld egy jópofa kis robotot is, vizsgálandó, hogy mit bír majd az eszköz.
Érdekessége a dolognak, hogy a holdjáró azért ilyen csepp csupán, mert a céggel a NASA kötött 79,5 millió dolláros szerződést, amelynek tárgya hasznos rakomány űrbejuttatása. Tekintve, hogy a Peregrin nevet viselő űrjármű nincs két méter széles és 2,5 méter magas, így nem sok hely van benne, így minden plusz „jövevénynek” olyan aprónak kell lennie, amennyire csak lehetséges.

A kis holdjáró esetében a cél annak megfigyelése, hogy mennyire bírja a Hold szélsőséges hőmérsékleti körülményeit, a gravitációt, valamint a magas sugárzást. Maga a tény, hogy kenyérpirítónyi robot megy a holdunkra, azért is érdekes, mert elég, ha csak a Curiosity jut eszünkbe, ami akkora, mint egy autó. Minden ilyen járműnél az a cél, hogy robusztus felépítésű, tehát ellenálló legyen, valamint a lehető legtöbb, tudományos megfigyelésekre használható kütyüt tudjunk a nyakába aggatni.

A kis holdjáró robot léte egyébként predesztinálva van, hiszen az apró felület nem túl sok energiát tud termelni, és mivel a holdi éjszakák kéthetesek, viszonylag gyorsan le fog merülni, de sokak szerint mégis fontos a méretcsökkentés, hiszen így egyrészt kevesebb hajtóanyagra van szükség a célba juttatáshoz, másrészt a (talán nem is olyan) távoli jövőben már munkagépek dolgozhatnak bolygónkon kívül is, melyeknek nem feltétlen kell forgókotrónyi mérettel rendelkezniük.