Nemsokára pénzt küldhetünk egymásnak Viberen

A Viber felhasználói hamarosan könnyen küldhetnek kisebb-nagyobb összegeket egymásnak az alkalmazáson belül elérhető, magyar fejlesztésű szolgáltatás segítségével.

Az új Viber funkció, a Moneytou a világon elsőként magyar kibocsátású bankkártyákkal lesz használható, de a tervek szerint más piacokon is bevezetik majd. A Mastercard MoneySend technológiáján alapuló szolgáltatás a Rakuten Viber és a Mastercard kivételes együttműködésének eredménye, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy gyorsan, kényelmesen és biztonságosan küldjenek és fogadjanak pénzt az applikáción keresztül, a küldött összeg pedig azonnal elérhetővé is válik a kedvezményezett számára.

A küldött összeg még az esti órákban és hétvégén is néhány percen belül elérhetővé válik a kedvezményezett kártyáján, így azonnal fizethetünk vele, vagy felvehetjük azt készpénzben. A fogyasztók akár több kártyát (Mastercard vagy VISA) is regisztrálhatnak a Viber alkalmazásban, és az egyes tranzakciók előtt dönthetik el, melyiket szeretnék használni. A funkció elindításához a Viber alkalmazáson belül a Moneytou ikont kell kiválasztanunk és az app már készen is áll arra, hogy pénzt küldjünk barátainknak vagy családtagjainknak anélkül, hogy bankszámlaszámukat tudnunk kellene.

Mennyit és mennyiért?

Az EU pénzmosásról szóló szabályozásának megfelelően a Viber Moneytou funkciójával a felhasználók havonta maximum 125 000 forintot, évente pedig maximum 780 000 forintot küldhetnek, de a kártyakibocsátó bank is meghatározhat további limiteket. 2019. végéig szombatokon a szolgáltatást kedvezményes áron vehetik igénybe a felhasználók. Míg vasárnaptól péntekig a pénzküldés díja 3000 Ft-ig összegig 79 Ft, 3000 Ft összeg feletti tételnél pedig 79 Ft + a 3000 forintot meghaladó részösszeg 1,5 %-a, a kedvezményes időszakban szombatonként ez a díj 49 forint lesz, a magasabb összegek esetén pedig 49 forint + a 3000 forintot meghaladó részösszeg 1,5% -ra módosul.

Kinek jó ez?

A fejlesztőknek mindenképpen, de a felhasználók is profitálhatnak belőle. A rendszer nem nyújtja ugyan azt a kényelmet és azt a tranzakciós díj nélkül életet, mint a ma oly divatos virtuális bankok, mint például a Revolut, viszont jóval egyszerűbb és  olcsóbb, mint a hagyományos bankközi utalások

Ha tetszett a cikk, további hírekért, érdekességekért kövess minket a Facebookon!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Ezeket olvastad már?