Lifestyle Lenovo Laptop: Ez a Yoga S740

Milyen lett az új generációs Intel processzorral felszerelt Lenovo Yoga S740? Erős, gyors, milyen a kijelzője? Kényelmes? Ennek jártunk utána!

Lenovo Yoga S740

A nagy Lenovo klánban a Yoga család képviseli az úgynevezett lifestyle, azaz trendi-szexi notebookok csoportját. A sorozat egyik legújabb tagja a  Yoga S740, amelynek gyilkos harcban kell helyt állnia, lássuk, hogy van-e esélye!


Külső

Kialakítás: Hagyományos, nem kihajtható, tabletként nem használható hordozható számítógép.
Dizájn: Totál letisztult, minimális díszítéssel, de ez így teljesen rendben van. Nálunk a sötétszürke változat járt, ami marha jól néz ki, semmi idétlen hivalkodás, csak tiszta elegancia. A kávák jó vékonyak, szóval látszik rajta, hogy ez egy vadiúj, modern noti.
Méret: 322,3 mm x 212 mm x 18,1 mm. Jó vékony!
Súly: 1,4 kili. Láttunk már ilyen kategóriában pillább gépet is, de ez azért még teljesen vállalható tömeg. Könnyen, egyszerűen hordozható.
Színválaszték: Vasszürke, Mica. A fura nevek a „sütétszürkét” és az „ezüstöt” takarják.


Strapabíró kialakítás: Nem, úgyhogy illik rá vigyázni! Ez nem egy dobálható strapanotebook.
Csatlakozók: USB-C (USB + DisplayPort + áramellátás + Thunderbolt 3), 2 db. USB 3.1, kombinált fejhallgató/mikrofon jack bemenet. Szóval HDMI nincs, ami bizony azért hiányozhat!

Teljesítmény

Hardver: A nálunk járt változat 2020 elején bemutatott 10. generációs Intel i5 processzort, 8 GB RAM-ot (akár 16 GB-ig bővíthető) és Intel HD Iris graphics integrált grafikus chipet (opcionálisan kérhető NVIDIA GeForce MX250 2GB dedikált grafikus kártyával) tartalmazott. Nem rossz, de azért szó nincs arról, hogy ez egy hordozható erőmű lenne. A vas az átlagnál egy pár fokkal erősebb, de a gamer vagy a kiemelkedő üzleti gépekkel nem játszik egy ligában.


Mire jó: Általános hétköznapi használatra, irodai alkalmazások futtatására, levelezésre, chatelésre, netezésre, képszerkesztésre, videózásra, filmezésre (akár 4K HDR is) és rövidebb videók megvágására is elég a kraft. A komplexebb grafikájú játékokat (magas részletességre téve a beállításokat) és a teljesítményigényesebb szoftvereket viszont nem ennek a masinának találták ki.
Háttértár: 475 GB SSD. Teljesen elfogadható, de egyáltalán nem kiemelkedő kapacitás. A sebessége remek!

Kijelző

Paneltípus: IPS LED LCD, nem érintésérzékeny.
Méret: 14 inch. Kellően nagy, így munkára is alkalmas, de még könnyen hordozható!
Felbontás: Full HD (1920×1080 képpont) felbontás, ebben a méretben ez ma már átlagosnak számít.
Tükröződésmentes bevonat: Igen. Szerencsére! Nagyon hasznos
Fényerő: 400 nit, ami ebben a lifestyle kategóriában az átlagnál magasabb értéknek számít. Ennek köszönhetően akár nappal, világosban is bevethető.


Kontraszt: 1354:1, átlagos.
Betekintési szög: Remek, csak akkor kezdenek fakulni a színek, ha olyan 168-170 fokos, kiszorított szögből nézzük. Invertálódás nincs.
Színek: A “fekete” a paneltechnológiából fakadóan nem az igazi, sötétben inkább igen sötét szürkének tűnik. A többi árnyalattal nincs különösebb gond, a tónusok szépek, természetesek.
Mozgásmegjelenítés: Hibátlan, ugyanis akadozás nincs, egyéb anomáliáktól (remegő aura, vibrálás, utánhúzás) is megkímélt
Homogenitás: A fényerő eloszlása kellően egyenletes, így foltok-felhők nem tűnnek fel a képernyőn.

Billentyűzet

Numpad: Nincs külön oldalsó, számokat tartalmazó panel.
Szigetes elrendezés: Igen, ez a legjobb.
Háttérvilágítás: Igen. Remek, sötétben is használható.
Kényelem: A nyomásút megfelelő, a gombok nagy méretűek, és kellően stabilak, így a gépelés kifejezetten kényelmes lenne, a méret miatt a gombok kicsit közel vannak egymáshoz.
Tapipad: Kellően stabil, érzékenysége állítható. Nem kopog, nem mozog, kifejezetten kényelmesen használható.


Kényelem: A nyomásút megfelelő, a gombok nagy méretűek, és kellően stabilak, így a gépelés kifejezetten kényelmes lenne, a méret miatt a gombok kicsit közel vannak egymáshoz.
Tapipad: Kellően stabil, érzékenysége állítható. Nem kopog, nem mozog, kifejezetten kényelmesen használható, a külön gombok hiányoznak róla.

Energia

Akkumulátor: 65 Wh kapacitású akkumulátorral szerelték fel, amely ebben a kategóriában az átlagosnál lényegesen jobbnak, kiemelkedőnek számít.
Üzemidő: Az üzemidő használattól függően 12-15 óra között alakul 50 százalékos fényerő mellett, ami a notebookok között ebben a méretben igen-igen jónak számít.

Hang

Hangszórók: Két darab 2 wattos, felhasználó felé irányított, széleken elhelyezett hangszóróval látták el. Ez a megoldás sokkal jobb megszólalást produkál, mint amit a notebookoktól megszokhattunk. A hangerő meglepően nagy, a sztereó hangtér érzékelhető, viszont a basszusokkal ez is kicsit szűkmarkúan bánik.
Fülhallgatóval: Nagyon jó hangminőséget produkál, akár zenehallgatásra is alkalmas így a termék.

Ár

Lenovo IdeaPad S740 (14″)– 350 000 forint. Tény, hogy nagy tudású, sok szempontból kiemelkedő termék, de ettől függetlenül olcsónak semmiképp sem neveznénk.

Kinek ajánljuk – Lenovo Yoga S740

– Trendi lifestyle notebookot keres
– Fontos a kiemelkedő üzemidő
– Kültéren, nappal is használná a gépét
– Lényeges a jó klaviatúra
– Filmezésre, videózásra keres egy jó képminőségű notebookot
– Kifejezetten jól hordozható laptopot keres

Kinek nem ajánljuk – Lenovo Yoga S740

– Játékra keres gépet
– Elemző, tervező szoftvereket futtatna
– Fontos a kiemelkedő teljesítmény
– Lényeges az extrémen nagy képméret
– Belépő szintű hordozható számítógépet keres

Még több információ a Lenovo Yoga S740 notebookról a termék hivatalos weboldalán

 

  • Dizájn
    (4)
  • Kijelző/képminőség
    (4)
  • Teljesítmény
    (4)
  • Akkumulátor
    (4)
  • Kezelhetőség/kényelem
    (4)
  • Hangminőség
    (3)
  • Ár/érték arány
    (3.5)
  • Hűha faktor
    (3.5)
3.8

Összegzés

A Lenovo Yoga S740 egy igazi sokoldalú lifestyle laptop. Aki egy kényelmesen hordozható masinát keres, általános használatra, annak beválhat!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Ninja

Ninja

Igazi techninja, aki mindenhez is ért. De leginkább a tévék piacán van otthon, az ország egyik legjobban felkészült tévétesztelőjét tisztelhetjük benne.
További tesztek

Ezeket olvastad már?