A Dota 2 fejlesztője, a Valve, tőrbe csalta a csaló játékosokat, és 40 000-nél is több fiókot tiltott le az akciót követően.
Több mint 40 ezer Dota 2 fiókot tiltottak ki véglegesen az elmúlt hetekben, miután rajtakapták őket, hogy harmadik féltől származó szoftverrel csalnak a játékban. Nemrég közzétett blogbejegyzésében a Valve elárulta, hogy nemrégiben javított ki egy ismert hibát, amelyet harmadik féltől származó szoftverrel csalásra lehetett használni. Egyúttal csapdát állított fel, hogy elkapja az exploitot használó játékosokat. A Valve szerint a csaló szoftver tisztességtelen előnyhöz juttatta a felhasználókat azáltal, hogy olyan, a Dota kliens által belsőleg használt információkhoz férhetett hozzá, amelyeknek nem szabadna láthatónak lenniük a játék során. Miután megvizsgálták, hogyan működik, úgy döntöttek, hogy az ilyen mentalitású gamereknek nincs helyük a közösségben, és szépen kibannolta őket az örökkévalóságig.

A Valve kiemelte, hogy bár a csalók elleni harc gyakran az árnyékban zajlik, most láthatóvá akarták tenni, hogy igenis odafigyelnek a tiszta játékra. De nem csak ők igyekeznek odafigyelni erre. A Ubisoft a héten jelentette be, hogy kifejlesztett egy olyan rendszert, amely a XIM-eszközökkel csaló játékosokkal babrál ki. Méghozzá nem is akárhogy, ugyanis az ilyen cheatereknél megnöveli a késleltetést, ami rendkívül rossz hatással van a gyors reakciókat követelő játék irányítására. A Destiny 2-t fejlesztő Bungie is több mint 4 millió dollárt nyert egy perben a hét elején, miután a bíróságok megállapították, hogy a csalást készítő AimJunkies megsértette a fejlesztő szerzői jogait. Eközben a Riot Games az év elején figyelmeztetést adott ki a League of Legends és a Teamfight Tactics játékosainak, hogy új csalási módszerek jöhetnek, miután mindkét játék forráskódját és az általuk használt régi csalás elleni szoftvert megszerezték egy adatlopás során.
[sc name=”facebook” ][/sc]