Újabb elmarasztaló jelentést adott ki az a gyűlöletellenes csoport, amelyet Elon Musk nemrég azért perelt be, mert szerinte valótlanságot állítottak az X-ről (egykori Twitter ).
Egy hónappal azután, hogy Elon Musk beperelte a Center for Countering Digital Hate (CCDH) nevű szervezetet, utóbbi újabb jelentéssel állt elő, amely szerint az X (korábban Twitter) nem küzd körömszakadtáig az ellen, hogy felületén ne legyen semmilyen gyűlöletbeszéd elérhető. A CCDH 23 oldalas jelentésében felvázolja, hogy 100 különböző fiókból 300 gyűlöletkeltő tartalmú bejegyzést gyűjtöttek össze ezek közül néhány kirívó rasszizmust, antiszemitizmust és holokauszttagadást tartalmazott.

Miután jelentették a posztokat az X-nek, a CCDH megállapította, hogy a 300-ból 259 egy hét után már nem volt elérhető, ugyanakkor a 100 fiókból 90 aktív maradt a platformon. A CCDH szerint ezek a posztok mindegyike sértette az X gyűlöletbeszéddel kapcsolatos irányelveit. A vállalat természetesen tagadja ezeket az információkat, mert szerinte „erős moderálási irányelvekkel és végrehajtással rendelkezik”, és hozzáteszi, hogy vagy eltávolítja a szabályokat sértő posztokat, vagy korlátozza azok hatókörét.
Twitter vagy X, a CCDH hazudik
Legalábbis Muskék szerint így van, mert a cég azt állítja, sem az nem igaz, hogy nem tesznek lépéseket a jogsértő posztok ellen, sem az, hogy ezek a tartalmak sok emberhez eljutnak a platformjukon keresztül. Ez pedig azt jelenti, hogy a CCDH szándékosan félrevezeti a felhasználókat. A szervezet nem csak bejegyzéseket vizsgálta a volt Twitter felületén, hanem azt is megállapította, hogy 38 vállalat, köztük az Apple és a Disney hirdetései mellett futottak gyűlöletkeltő posztok.
Ez azért sem szerencsés, mert az X vezérigazgatója, Linda Yaccarino gőzerővel dolgozik azon, hogy a tőlük korábban elpártolt hirdetőket valahogy visszacsábítsa. Elon Musk egyéként nem csak a CCDH-ra haragszik, mert azzal is fenyegetőzött, hogy beperli a Rágalmazásellenes Ligát, amiért az a platformmal szembeni kritikájával elüldözte a hirdetőket. Imran Ahmed, a CCDH vezérigazgatója a CNBC-nek elmondta, hogy a szervezet nem használt adathalász eszközöket a legutóbbi jelentéséhez szükséges információk összegyűjtéséhez, és kijelentette, hogy a kutatást végzők egyszerűen csak felmentek az oldalra, és „nézelődtek”. Összegezve egyébként, aki egy kicsit is figyeli Elon Musk munkásságát azóta, hogy a kezébe került a Twitter, lehet némi elképzelése arról, hogy vajon kinél van az igazság.