Az Nvidia vezérigazgatója, Huang Zsen-hszün szerint szenvedés és lemondás nélkül nincs siker.
Tény, hogy az Nvidia vezérigazgatója tud egy-két dolgot a sikerről, tekintve hogy általa társalapított grafikus chipjeiről ismert vállalat a vezetése alatt 2 billiárd dollár értékűre növekedett, miközben személyes vagyona meghaladta a 80 milliárd dollárt. Huang Zsen-hszün most a kaliforniai Stanford Graduate School of Business üzleti főiskolának adott interjújában beszélt arról, hogy a sikerhez vezető út bizony nem sétagalopp.
„A nagyszerűség a jellemből fakad, jelleme azonban nem az okos embernek lesz, hanem annak, aki szenvedett” – mondta Huang, miután sok-sok szenvedést és fájdalmat kívánt a főiskola hallgatóinak.
Zsen-hszün legalább nem a levegő beszél: az Nvidia a mesterséges intelligencia körüli őrület egyik kulcsszereplője, és ha abból indulunk ki, hogy az MI elveszi a munkánkat, akkor nyugodtan mondhatjuk, hogy közvetett módon maga Huang is hozzájárulhat a fiatalok szenvedéseihez.
Az Nvidia nagyfőnöke korábban arról is beszélt, hogy a siker kulcsa nem a magasztos ambíció, hanem sokkal inkább a rugalmasság, pszichológiai szakzsargonnal élve a reziliencia. A reziliencia ugyanis azt a tulajdonságot jelöli, hogy az ember viszonylag gyorsan képes visszanyerni a lelki békéjét nehéz élethelyzetek átélése után is. Zsen-hszün szerint a túlságosan magas elvásárásokat támasztó személyekben azonban nem igazán van meg ez a képesség, az ő nagy szerencséje pedig az, hogy nincsenek magas elvárásai.