Hamarosan az első lakók is beköltözhetnek a japán kísérleti városba, ahol hidrogénnel működnek majd a dolgok

A Woven City nevű japán várost a legmodernebb technológiákkal szerelték fel. 

Kevesebb, mint négy évvel azután, hogy bejelentette, hogy a japán Fuji-hegy közelében „okosvárost” épít, a Toyota hírül adta, hogy hamarosan az első lakók is beköltözhetnek a kísérleti helyszínre – írja az Interesting Engineering. A 8 milliárd fontba kerülő város a japán autógyártó szerint már majdnem kész van, és úgy tudni, még az év végével beköltözhetnek az első lakosok is.

A tervek szerint a Woven City nevű település három zónára oszlik majd: gyalogos területekre, utakra az autonóm járművek számára, valamint olyan útvonalakra, amelyek szabad közlekedést biztosítanak, például a kerékpárosok számára. A helyiek fából épített, elsősorban hidrogénnel működő, napelemekkel ellátott okosotthonokban fognak lakni, emellett különféle mesterségesintelligencia-megoldással és robotokkal is találkozhatnak majd szerte a városban. A csúcstechnológiával készült település egyébként 708 000 négyzetméteren terül el, és a Toyota négy éve bezárt Higashi-Fuji telep egykori helyén épült fel, amelyet a 2011-es tóhokui földrengés és cunami súlyosan érintett.

japán város hidrogén
Fotó: Toyota Woven City

Nem teljesen világos, hogy pontosan kik lesznek majd a Woven City első lakosai, bár a Toyota úgy fogalmazott, hogy  a város „a közös alkotás helyszíne lesz, olyan feltalálók és lakosok számára, akik osztoznak értékükben.” Az utakkal, terekkel, üzletekkel, irodákkal és lakóépületekkel felszerelt település lényegében kísérleti helyszínként szolgál majd, ahol a lakók a legmodernebb technológiákat próbálhatják ki, így a Toyota képet kap arról, hogy ezek a fejlesztésesek mennyire állják meg a helyüket a hétköznapokban.

Ha tetszett a cikk, további hírekért, érdekességekért kövess minket a Facebookon!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of Benke Éva

Benke Éva

Az ifjabb nemzedék tagja, akikből még nem veszett ki a lelkesedés. Kedvelt témái leginkább a tudomány és a lifestyle területéről kerülnek ki

Ezeket olvastad már?