A Starliner űrhajó körüli problémák nem emelik a Boeing ázsióját.
Rendesen elhúzódik a Staliner első emberes küldetése: a Boeing új űrkapszulája asztronautákkal a fedélzetén június 5-én indult útnak a NASA floridai Kennedy Űrközpontjából, és az eredeti tervek szerint június 13-án indult volna vissza a Földre, csakhogy a visszatérés időpontját azóta több ízben is eltolták, és egyelőre továbbra sem világos, hogy az űrhajósok pontosan mikor térhetnek majd vissza a Földre.
Az eredetileg nyolc naposra tervezett küldetésből tehát lassan egy hónapos kiruccanás lesz Sunita Williams és Barry Wilmore asztronauták számára, akik a váratlan hibák miatt a Nemzetközi Űrállomáson rekedtek. A Boeing szóvivője nemrégiben azt nyilatkozta a The Guardiannek, hogy jelenleg nincs kitűzött dátum a visszatérés megkísérlésére, ugyanakkor hozzátette, hogy a legénységet nem sürgeti az idő, mivel bőven van ellátmányuk, az űrállomás menetrendje pedig augusztus közepéig kevésbé sűrű.
A hírek szerint a szerkezet visszatérését azért kellett több alkalommal is elhalasztani, mert a szakemberek több helyen is héliumszivárgást észleltek.
A NASA és a Boeing szerint azonban nincs ok az aggodalomra, a héliumszivárgás és a hajtóműproblémák nagy része rendeződött, az űrhajósok vissza fognak tudni térni a Földre, a technikai nehézségek pedig nem fenyegetik a küldetés sikerét.