Nothing Phone (2a) teszt: Különleges telefon, baráti áron!

Megéri megvenni a Nothing Phone (2a) telefont? Milyen a kép? Mennyire hangos? Stabil? Gyors? Milyen extrát kínál?

Nothing Phone (2a)
Nothing Phone (2a) – Teszt

A fura telefonjairól ismert, különleges cég, a Nothing idén tovább tágította a határait. A Nothing Phone (2a) egy minden korábbinál olcsóbb telefon lett, hiszen már 110 forintért megvehető. Nézzük mit kap ennyiért a jóember!

Dizájn – Glyph

Úgy néz ki, mint egy hagyományos iPhone, és ezt a formát biztos sokan szeretik. De van valamilye, ami az Apple telókon nincsen! Ez a Glyph fantázianevű technológia, amely a hátlapokra épített fehér, görbe, neon szerű LED-eket takarja. Ezek egyfajta kommunikációs eszközként funkcionálnak, így:

  • Jelzik, ha hívás érkezik
  • Jelzik, ha üzenet érkezik
  • A mintázat villogása jelzi, hogy ki keres
  • Mutatják az akkumulátor töltöttségét
  • Használható elemlámpaként
  • Villoghat a zene ütemére
Nothing Phone (2a)
Nothing Phone (2a) – Hasonlít az iPhone-ra.

Tök jó kis extra funkció ez. Látványos, és értelme is van. Ha letesszük az asztalra, és villogni kezd, arra tuti mindenki felkapja a fejét. Nem nagy (161.7 x 76.3 x 8.6 mm), és könnyű, 190 grammot nyom, és mindent összevetve egész kényelmesen hordozható.

Strapabíró?

IP54 minősítésű, azaz nem lehet a víz alá dugni. De azt kibírja, ha megázik, és a por sem árthat neki. Viszont az ütéseket nem bírja valami jól. Fejhallgató csati sajnos nincs rajta, de ez ma már nem meglepő.

Képminőség

A kép minősége kifejezetten jó.

Képalkotási eljárás: AMOLED. Szuper!
Kontraszt: Végtelen.
Színek: Gyönyörűek, markánsak. A tökéletes, 0 nit fényerejű fekete biztosított. Több, mint egy milliárd árnyalat megjelenítése megoldott.
Felbontás: 1080 x 2412 képpont, a pixelsűrűség 394 PPI. A részletesség megfelelő, a képi világ kellően éles.
Képméret: 6,7 hüvelyk, átlagos.

Nothing Phone (2a)
A kép minősége teljesen rendben van.

HDR: A nagy dinamikatartományú tartalmak (HDR) visszaadása biztosított! Még a legjobb HDR10+ szabvánnyal is boldogul.
Fényerő: Szemre korrekt, de nem különösebben kiemelkedő. Ahhoz elég, hogy világosban is látható maradjon a kép, és a HDR anyagok visszaadása is kellően látványos.
Mozgásmegjelenítés: Hibátlan. Akadozás, szaggatás, akadás, szellemképesedés nincs. A maximális képfrissítési ráta 120 Hz, azaz másodpercenként 120 képkocka megjelenítése biztosított. Ez remek érték, de tény, hogy vannak már olyan telefonok, amelyek ennél többre képesek. Igaz azok jellemzően lényegesen drágábbak.

Teljesítmény/Használat közben

Teljesítmény terén már érződik, hogy ez nem egy csúcstelefon. Mediatek Dimensity 7200 Pro (4 nm) SoC chipset került bele, 8 GB RAM társaságában. Az Android 14-re épülő, saját, Nothing OS 2.6 rendszert használó készülék kellően stabil. Az appokat és weboldalakat megfelelő sebességgel tölti be.

Nothing Phone (2a)
Messze nem ez a világ legerősebb telefonja.

De tény, hogy videóvágásra nem igazán alkalmas, legalábbis a nagy felbontású anyagok esetén. A játékok elzakatolnak rajta, viszont a grafika részletességéből a jobb daraboknál vissza kell venni. A nagy felbontás, és a látványos effektek ugyanis akadozást, szaggatást eredményeznek. Az AnTuTu benchmark programban 635616 pontot ért el, ami közepes eredménynek számít. A jelenlegi legjobb készülékek már a 3 millió pontot karistolgatják…..

A hűtéssel nincs gond, még intenzív használat közben sem forrósodik át túlzottan a masina. 5000 mAh-s, nem cserélhető akkumulátort kapott. A jól optimalizált szoftvernek köszönhetően ez teljesen korrekt üzemidőt produkál, ami használattól függően elérheti a 10-15 órát. Nyilván ha valaki csak játszik rajta, akkor hamarabb lemerül azért. A 45 wattos „gyorstöltésre” nem lehet különösebben büszke. A teljesen lemerült telep kereken egy óra alatt telik meg energiával.

Nothing Phone (2a)
Nothing Phone (2a) – Játékra is alkalmas.

Sztereó hangrendszert kapott, de ebből nem sok minden hallatszik. A hangerő közepes, a basszusokkal szűkmarkúan bánik, és olykor enyhe zajosodás is érzékelhető. De ez különösebben nem lepett meg, hiszen gyakorlatilag minden telefon ilyen problémákkal küzd. A termék támogatja az 5G technológia használatát, de ez ma már egyre általánosabbnak számít ebben az árkategóriában is.

Fotózás, videózás

Két kamera került rá, egy 50 megapixeles főkamera (f/1.9, PDAF fókusz, optikai stabilizátor) és egy 50 megapixeles ultraszéles látószögű egység (f/2.2, 114˚). Ez utóbbi csak világosban használható, viszont a másik sötétben is egészen jól teljesít, mint ahogy azt a mellékelt példa is bizonyítja.

Nothing Phone (2a)
Lehet vele egész szép képeket lőni.

A videós képességei átlagosak. Azaz a 4K felbontású anyagok elkészítése biztosított, ám csak 30 képkocka/másodperc rögzítési sebességgel. Ez a gyors mozgásokhoz kevés, viszont Full HD esetében megvan a 60 és 120 fps is.

Nothing Phone (2a)
Este sem jön zavarba.

Ár

A Nothing Phone (2a) – 110 000 forint. A tudásához képest, ez teljesen jó ár!

Kinek ajánljuk – Nothing Phone (2a)

  • 100 000 forint környékén keres telefont
  • Fontos a jó képminőség
  • Lényeges az egyedi külső, az egyediség
  • Viszonylag kompakt méretű telefonra vágyik

Kinek nem ajánljuk – Nothing Phone (2a)

  • Óriási telefont keres
  • Esportra keres készüléket
  • Kifejezetten játszani akar
  • YouTuber, Instagrammer

Még több információ a Nothing Phone (2a) telefonról a hivatalos weboldalon

  • Dizájn
  • Képminőség
  • Teljesítmény
  • Akkumulátor
  • Kamerák
  • Ár/érték arány
4.2

Summary

A Nothing Phone (2a) egy kifejezett életképes, középkategóriás telefon! A dizájn szuper, a képminőség szuper, és a teljesítményén azért érződik, hogy próbáltak spórolni.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of Ninja

Ninja

Igazi techninja, aki mindenhez is ért. De leginkább a tévék piacán van otthon, az ország egyik legjobban felkészült tévétesztelőjét tisztelhetjük benne. Itt tudsz kapcsolatba lépni vele: peter@techworld.hu

Ezeket olvastad már?