Motorola Edge 50 Neo teszt: Ezt tudja a kompakt, dizájnos telefon

Erős? Milyen a képe? Kényelmes használni? Hogy bírja az akksi? Lehet vele normális képeket lőni? Megnéztük! Motorola Edge 50 Neo teszt!

Motorola Edge 50 Neo
Motorola Edge 50 Neo

A Motorola immár végleg visszatért ismét Magyarországra, és teljes erővel nyomul. A cég ősszel hazánkba is elhozta új, középkategóriás telefonját. Ez a Motorola Edge 50 Neo. Lássuk mit tud!

Dizájn

Többféle színben is elérhető, és nálunk a piros járt, ami meglehetősen figyelemfelkeltő darab. Viszont akinek ez már sok, az választhatja a visszafogottabb drapp vagy fekete változatot is. A képernyője sík, tehát a széleknél sem hajlított, a káva jó vékony, és mindent összevetve kellően modernnek tűnik.

Motorola Edge 50 Neo

Kicsi: A mai mezőnyben kompaktnak számít 154,1 x 71,2 x 8,1 mm-es méreteivel, és 171 grammos súlyával. Kellően vékony és könnyű, komfortosan hordozható.
Védettség: Már csak azért is, mert nem kell feltétlenül tokba dugni. Nem csak IP68 (víz- és porálló) minősítést kapott, hanem MIL-STD 810H-t, ami az amerikai hadsereg szabványa, és arról tanúskodik, hogy kibírja az ütéseket, az extrém hőmérsékletet és páratartalmat is. Igaz ezt nem próbáltuk ki, mert hát mégiscsak egy tesztmodellről van szó.
Kényelem: A fogása kényelmes, a gombok lehetnének picit nagyobbak viszont, de ezt hamar meg lehet szokni.

Motorola Edge 50 Neo

Csatlakozók: Fejhallgató kimenet nincs rajta sajnos. A töltés és adatátvitel egy USB 2.0-n keresztül történik, aminél van jobb is.
Ujjlenyomat olvasó: A képernyő alá építve. Egész jó hatékonysággal működik.

Teljesítmény

A hardvere (Mediatek Dimensity 7300 (4 nm), 8 GB RAM) és a teljesítménye közepes. A legjobb grafikájú játékok kicsit szaggathatnak, illetve vissza kell venni a látvány minőségéből, ami kicsit illúzióromboló lehet. Valamint a látványosan lassan jeleníti meg a kamera által látott képet a kijelzőn, ami szintén akkor szokott előfordulni, ha a vas nem elég erős. A hétköznapi használat során anomáliák nem tapasztalhatóak. A szoftver nem fagy le, nem akad meg. A weboldalakat és appokat kellően gyorsan betölti, és az ok futtatása során sem tapasztaltunk problémát.

Motorola Edge 50 Neo

AnTuTu: Az AnTuTu tesztprogramon 664 273 pontot szerzett, ami jelentősen elmarad a jelenlegi legerősebb telefonoktól.
3DMark: A 3DMark Benchmark mérések alapján sem erős. A Steel Nomad Light benchmarkon 351 pontot ért el, ami a Samsung Galaxy S10 (!!) szintje. Kemény.

Motorola Edge 50 Neo

Szoftver: Az Android 14-re épülő saját Hello UI rendszert használja. Letisztult, normális felület, néhány előre telepített fontos appal, különösebb extrák nélkül. E téren az olyan riválisok, mint a Xiaomi, a Nothing vagy pláne a Samsung, leverik.
5G: Támogatott.

Képernyő

A kép minősége abszolút elit ligás! E téren ott van a legjobbak között.

Technológia: LTPO P-OLED! Szuper választás.
Kontraszt: Végtelen.
Színek: Több, mint 1 milliárd árnyalat megjelenítésére képes. A tónusok valósághűek, ragyogóak, szépek. A betekintési szög kiváló.
Képfrissítési ráta: 120 Hz. Rendben van! Ennek köszönhetően a scrollozás, lapozás kellően finom.

Erős? Milyen a képe? Kényelmes használni? Hogy bírja az akksi? Lehet vele normális képeket lőni? Megnéztük! Motorola Edge 50 Neo teszt!
A képernyő remek!

Fényerő: Kellően nagy. Tipikus fényereje 570 nit (azaz ennyit képes magából hosszú időn át kiadni.), csúcs fényereje 1704 nit. Ez elég ahhoz, hogy napfényben is látható maradjon a kép, bár azért ilyenkor már picit fakónak éreztük a tónusokat, illetve, hogy a HDR tartalmakat látványosan adja vissza.
Felbontás: 1256 x 2760 pixel, kiváló, épp úgy, mint a 475 ppi pixelsűrűség. A kép kellően éles és tömör.

Energia

A kis készülékház miatt bizony csak egy 4310 mAh-s akkumulátor került bele. Emiatt az üzemidő sem kiemelkedő. A tapasztalataink szerint be kell érni használattól függően olyan 6-11 órával, ami messze van az ideálistól. 68 wattos gyorstöltést támogat, ami mintegy 45 perc alatt tölti csurig az akkumulátort energiával.

Motorola

Ez nem rossz, de van ennél azért sokkal jobb is, hiszen például egyes Xiaomi modelleknek ehhez fele ennyi időre van szükségük. A vezetéknélküli (15W) töltést támogatja, ami jól is működik.

Kamerák

A Motorola telefonok e téren sokáig gyengék voltak, de a cég nagyon fogadkozott, hogy most aztán odateszik magukat. Papíron az eszköz nem rossz, hiszen meglepően sokoldalú képalkotást biztosít.

Motorola kamera

Főkamera: 50 MP, f/1.8 rekeszérték, PDAF fókusz, OIS optikai stabilizátor. Akár kevés fénynél is lehet vele kis szerencsével épkézláb képeket lőni.
Zoom kamera: 10 MP, f/2.0, 73mm (telefotó), 1.0µm, PDAF fókusz, OIS optikai stabilizátor, 3x optikai zoom. Sötétben nem az igazi sajnos. A végeredmény ugyanis sokszor zajos és elmosódott lesz, színhibákkal.

Motorola Edge 50 Neo kamera

Ultraszéles: 13 MP, f/2.2, 120˚, 1.12µm, PDAF fókusz. A kromatikus aberráció olykor észrevehető és a sötétet ez sem szereti.
Portré mód: Van! Egész jól működik, de azért olykor hajlamos elrontani a szoftver a homályosítást. Szóval érdemes egy témáról több képet is lőni, így nagyobb eséllyel lesz megfelelő a végeredmény.

Motorola Edge 50 Neo kamera
Sötétben nem az igazi sajnos.

Videók: Világosban, jó fényviszonyok mellett lehet vele használható videókat készíteni. Azonban a 4K esetében csak a 30 képkocka/másodperces mód működik, ez pedig a gyorsabb mozgásokhoz nem elég. Full HD esetében ezzel nincs gond, de hát itt meg satnya lesz a felbontás.

Motorola Edge 50 Neo kamera
A portré mód sem hiányzik.

Ár

Motorola Edge 50 Neo – 180 000 forint. A tudását elnézve különösebben jó árú telefonnak nem mondanánk. Sajnos.

Kinek ajánljuk – Motorola Edge 50 Neo

  • Kompakt telefonban gondolkodik
  • Filmezne, képeket nézegetne
  • Általános használatra keres mobilt
  • Fontos a strapabíró kialakítás
  • Számít a figyelemfelkeltő külső

Kinek nem ajánljuk – Motorola Edge 50 Neo

  • Játszana
  • Videós, YouTuber, Instagrammer, TikTokker
  • Nagyon olcsó modellben gondolkodik
  • Fontos a hatalmas képernyő

Még több információ a Motorola Edge 50 Neo telefonról a hivatalos honlapon

 

  • Dizájn
  • Teljesítmény
  • Képminőség
  • Akkumulátor
  • Kamerák
  • Ár/érték arány
3.7

Summary

A Motorola Edge 50 Neo egy tipikus középkategóriás telefon. A legnagyobb vonzereje a kompakt kialakítás és a figyelemfelkeltő külső lehet.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of Ninja

Ninja

Igazi techninja, aki mindenhez is ért. De leginkább a tévék piacán van otthon, az ország egyik legjobban felkészült tévétesztelőjét tisztelhetjük benne. Itt tudsz kapcsolatba lépni vele: peter@techworld.hu

Ezeket olvastad már?