Az iPhone gyártásában közreműködő egyik legnagyobb vállalat felvételi eljárásaiban kizáró ok volt, ha valaki nem hajadon, de életkori korlátozásokkal is lehetett találkozni.
A Foxconn az Apple egyik legfontosabb beszállítója, és igen fontos szerepet tölt be az iPhone gyártásában. Korábban arról volt híres, hogy Kínában a dolgozói végső kétségbeesésükben leugráltak a gyár tetejéről. Ilyesmikről már nem lehet hallani, de úgy tűnik, indiai üzemébe még nem jutott el annak a híre, hogy a Foxconn-nak létezik diszkrimináció ellenes politikája. Ott ugyanis az összeszerelői munkák esetében gond nélkül kizáró ok volt a pozíció betöltése, ha az illető hölgy férjnél van.
A korrektség jegyében azonban meg kell jegyezni, hogy a Foxconn külsős cégeket bíz meg a munkaerő válogatásával. Ezek felelősek a felkutatásért, szűrésért, és kiválasztásért, hogy végül ki kerül be az interjúra. Éppen ezért az iPhone gyártásában igen fontos cég az ügy júniusi kipattanása után hamar úgy döntött, egységesíteni kell a felvételi elvárásokat. A humánerőforrás csapat közölte a toborzókkal, hogy a hirdetésekben ne említsenek kort, nemet, vagy családi állapotot.
Azt is kérte, hogy a Foxconn nevét a jövőben ne tüntessék fel a hirdetésekben. A munkaerő-közvetítő ügynökségektől úgy tudni, ha nem tartják be ezeket az új szabályokat, a vállalat szerződést bonthat velük. Érdekesség, hogy hivatalosan sem a Foxconn, sem az Apple nem nyilatkozta le, hogy hivatalosan is megszüntette a diszkriminatív feltételeket tartalmazó kiválasztási folyamatát Indiában.