Menő dolgokat tudhatnak majd a Samsung okosgyűrűi

A Gyűrűk ura nagy hatalmú ékszere vélhetően kinevetné a jelenlegi okosgyűrűket, de a Samsung következő generációs gyűrűi ettől függetlenül  nagyot fejlődhetnek.

samsung
Kép: Phone Arena

Az okosgyűrűk piaca még messze nem képezi a mainstream kütyük sorát, de – bár a Galaxy Ring még nem kapott utódot – a Samsung második generációs gyűrűje hatalmas fejlődésen mehet keresztül. Egy frissen napvilágot látott Samsung-szabadalom bepillantást enged abba, mit tervez a vállalat a jövőre nézve. És ha esetleg nem is a következő Galaxy Ringre, akkor talán az azt követő modellekre. A szabadalom szerint a gyártó jövőbeli okosgyűrűi képesek lesznek más eszközökkel való kapcsolódásra. Egyfajta hídként működve két eszköz, például egy laptop és egy tablet között, lehetővé téve a kijelzők kezelését és az elemek egyszerű áthelyezését.

Lényegében a Galaxy Ring túlléphet a puszta egészségfigyelésen. Lehetőséget biztosíthat arra, hogy tartalmakat mozgassunk kijelzők között, illetve fájlokat osszunk meg az eszközök között. Ha ezek a funkciók valóban megjelennek a Samsung jövőbeli Galaxy Ringjében, azzal messze hasznosabbá válik, mint pusztán egy egészségfigyelő termék.

samsung
Kép: Cybeshack

A Galaxy Ring jelenleg is képes csatlakozni egy Galaxy telefonhoz, lehetővé téve például a fényképezést vagy az ébresztő elnémítását. Azonban a további funkciók nagy előnyt jelentenének – különösen, mivel a Samsung megszüntette a Bluetooth-támogatást az S Pen számára a Galaxy S25 Ultra esetében. Az S Pen olyan hasznos funkciókkal rendelkezett, mint a médialejátszás vezérlése, a nagyítás vagy akár a PowerPoint diáknak a kezelése, de ezek a funkciók most eltűntek.

Simán lehet, hogy a koreai vállalat ezen döntése arra irányul, hogy más irányba terelje a felhasználókat. Talán olyan eszközök felé, mint a Galaxy Ring vagy a Galaxy Watch a keresztplatformos vezérlés érdekében. Ez az új szabadalom pedig csak megerősíti a feltételezést. Azonban az S Pen soha nem volt alkalmas a tartalmak mozgatására az eszközök között, így ha a Galaxy Ring képes lesz erre, az egy teljesen új szintű integrációt jelentene. A szabadalom egyik kulcsfontosságú hatásaként azt írja le, hogy a technológia „természetes folytonosságot biztosít az elektronikus eszköz kijelzője és a második elektronikus eszköz második kijelzőjén megjelenő képernyő között.”

Ha tetszett a cikk, további hírekért, érdekességekért kövess minket a Facebookon!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of RG

RG

RG is hírező, és emellett nagy szenvedélye a repülés. Ikarosznál egy szinttel jobban nyomja, ugyanis szintén motor nélkül próbálkozik. Vitorlázórepülő. Szóval, ha szimulátorokról, vagy repülős appokról olvastok, azt szinte biztos, hogy RG írta.

Ezeket olvastad már?