A Samsung remek harmadik negyedéves eredményeket tett közzé, főként annak köszönhetően, hogy újra lendületet kapott a chipüzletág.

A Samsung működési eredménye több mint duplájára nőtt az előző negyedévhez képest. A bevétel 86,1 billió koreai von lett (kb. 60,5 milliárd dollár), ami kicsit magasabb az elemzői várakozásoknál, és majdnem 9%-os éves növekedést jelent. A működési profit 12,2 billió vonra emelkedett (8,59 milliárd dollár), ami szintén felülmúlta az előzetes becsléseket, és közel 33%-kal volt magasabb, mint egy évvel korábban.
Ez komoly fordulatot jelent a júniusban zárult második negyedévhez képest, amikor a gyengébb chipeladások húzták vissza a számokat. Most viszont a működési profit 160%-kal nőtt negyedéves összevetésben, a bevétel pedig 15,5%-kal. A július és szeptember közötti időszakban a chipüzlet 19%-os növekedést produkált. A Samsung optimista a közeljövőt illetően, mivel a vállalat szerint a félvezetőpiac 2026 első felében is erős maradhat, főként az egyre nagyobb AI-befektetések miatt.
A chipüzletág 7 billió von működési profitot hozott (4,91 milliárd dollár), ami 81%-os éves növekedést jelent, és több mint tízszerese az előző negyedév eredményének. Az árbevétel 33,1 billió von volt, 13%-os növekedéssel. Ez az üzletág felel a memóriákért, chiptervezésért és a Samsung Foundry-ért is.
A mobildivízió szintén erősített, 3,6 billió von működési eredménnyel (2,53 milliárd dollár), ami 28%-os növekedést jelent. A Samsung szerint ebben nagy szerepe volt a csúcsmodellek, köztük a Galaxy Z Fold 7 jó szereplésének. A cég szerint az AI-boom nemcsak a chipeladásokat hajtja, hanem új lehetőségeket teremt a készülékek területén is.

A Samsung hangsúlyozta, hogy a nagy adatközpontok folyamatosan bővítik AI-kapacitásaikat, így az AI-szerverek iránti kereslet jóval meghaladja a kínálatot. A befektetők lelkesen reagáltak, a Samsung részvényei 3%-ot emelkedtek csütörtökön, így már közel járnak az éves csúcshoz.





