Maga a nagy David Beckham kötött együttműködési megállapodást a Lenovoval.
A Lenovo és David Beckham együttműködése új szintre emelheti a technológia és a sport kapcsolatát. A partnerség középpontjában a mesterséges intelligencia áll, amelynek segítségével a Lenovo célja, hogy átalakítsa a futball világát – a pályán és azon kívül egyaránt.
A vállalat egyre hangsúlyosabb szerepet tölt be a nemzetközi labdarúgásban, különösen annak fényében, hogy hivatalos technológiai partnere lesz a 2026-os FIFA labdarúgó-világbajnokságnak és a 2027-es női FIFA labdarúgó-világbajnokságnak. Az új partnerség ezt a jelenlétet erősíti tovább, miközben innovatív, MI-alapú megoldások bevezetését célozza.
Beckham aktív szerepet vállal a Lenovo fejlesztéseiben, különösen azokban a technológiákban, amelyek javítják a csapatok teljesítményét, segítik a játékvezetőket, és új szintre emelik a szurkolói élményt. Az MI alkalmazása nemcsak a sport szakmai oldalát fejleszti, hanem üzleti szempontból is új lehetőségeket teremt, például új bevételi források megnyitásával.
Az együttműködés túlmutat a futballon: Beckham üzletemberi tapasztalata révén a partnerség üzenete szélesebb közönséghez szól. A cél, hogy bemutassák, miként segíthet az MI a mindennapi munkában – legyen szó egyéni felhasználókról, kisvállalkozásokról vagy nagyvállalatokról.
A közös munka részeként Beckham a Lenovo globális marketingkampányában is szerepel, amely a világbajnokság előtt indul. A felek szerint az együttműködés jól példázza, hogyan formálhatja az innováció és az adatvezérelt gondolkodás a sport jövőjét, és hogyan válhat a technológia a teljesítmény és a döntéshozatal kulcsfontosságú eszközévé – a pályától egészen az üzleti életig.






