A Microsoft rövid időn belül ismét árat emelt, ráaádul most tényleg nagyon durván drágult a konzol.
A Microsoft újabb áremelést jelentett be az Xbox konzolokra, így alig több mint egy év alatt már harmadszor módosítja felfelé az árakat. Az első drágítás tavaly májusban érkezett, ezt októberben követte egy újabb emelés, most pedig ismét mélyebbre kell nyúlniuk a vásárlóknak a pénztárcájukba.
Ezúttal a vállalat jelentősen növeli a legtöbb modell árát. Az 512 GB-os változatok 100 dollárral, míg az 1 TB-os modellek 150 dollárral drágulnak. Emellett a 2 TB-os Xbox-modellt teljesen kivezetik a kínálatból.
Új Xbox árak
| Modell | Új ár | Korábbi ár |
|---|---|---|
| Xbox Series S (512 GB) | 499 dollár | 399 dollár |
| Xbox Series S (1 TB) | 599 dollár | 449 dollár |
| Xbox Series X Digital (1 TB) | 749 dollár | 599 dollár |
| Xbox Series X (1 TB) | 799 dollár | 649 dollár |
A Microsoft az áremelést a memóriachipek és a tárhelyek drágulásával indokolja. Ez önmagában nem meglepő, ugyanakkor a vállalat nem tér ki arra, hogy ezeknek az alkatrészeknek az árára jelentős hatással van a mesterséges intelligencia-ipar robbanásszerű növekedése is.
Az AI-adatközpontok óriási mennyiségű memóriát és nagy teljesítményű tárolókat igényelnek, ami világszerte felhajtja az árakat. Ebben a folyamatban pedig maga a Microsoft is fontos szereplő, hiszen az elmúlt években rendkívül agresszíven bővítette mesterséges intelligenciával kapcsolatos infrastruktúráját. Nehéz nem észrevenni az iróniát: a vállalat részben egy olyan piaci helyzetre hivatkozik, amelynek kialakulásában maga is közreműködött.
Persze akad egy apró vigasz is a játékosok számára: az Xbox még mindig olcsóbb, mint egy Steam Machine. Ráadásul a konzol mellé legalább egy kontroller is jár.






