Szakított az Apple az egykori legendájával

Szakított az Apple az egykori legendájával

Jony Ive és az Apple útjai örökre különváltak, nem hosszabbítottak szerződést az egykori legendával. 

Nagyjából három éve távozott formálisan az Apple-től Jony Ive, a legendás dizájner, akinek a neve egykor egybeforrt a márkával. Most pedig hivatalosan is szakított az Apple-lel, tanácsadói szerződését ugyanis kölcsönös egyetértés alapján nem hosszabbították meg.

2019-ben állítólag egy több mint 100 millió dolláros szerződést kötött az Apple-lel Ive, a szerződést pedig meg lehetett volna újítani – azonban mindkét fél egyetértett abban, hogy nem tesznek így.

Jony Ive egyébként még 1992-ben csatlakozott az Apple-höz, és neki köszönheti számos legendás eszköz kinézete: mint az Apple Newton, az eredeti iPod, az első iPhone és iPad modellek. Az iMac és MacBook vonalak kapcsán, sőt, az iOS 7-ben is kulcsszerepe volt. Sok jelentés szerint Tim Cookkal azonban már nem jött ki olyan jól.

[sc name=”facebook” ][/sc]

Ha tetszett a cikk, további hírekért, érdekességekért kövess minket a Facebookon!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Ezeket olvastad már?