Az Apple első logója nem egy harapott alma volt, de a gyümölcs már ekkoriban is felbukkant a cég szimbólumában.
Az Apple márkanevet illetően számos elmélet született az eltelt évek alatt. Az egyik legenda szerint például Steve Jobs azért adta a cégnek az Apple nevet, mert a számítógépes vállalat elindításakor Jobs meglehetősen sokat dolgozott egy oregoni gyümölcsöskertekben, és innen ugorhatott be neki az Apple, azaz az alma elnevezés. Bárhogy is történt, erről a gyümölcsről nevezték el a világ egyik legbefolyásosabb vállalatát, melynek végül a logója is egy alma lett – egészen pontosan egy harapott alma.
A világszerte ismertté vált szimbólumot Rob Janoff grafikus alkotta meg még 1977-ben, a harapott alma pedig kisebb változásokkal, de ma is a vállalatot szimbolizálja. Az 1976-ban alapított cég első logója azonban nem egy szimpla almát, hanem egy lényegesen komplexebb jelenetet ábrázolt: Isaac Newton világhírű almás esetét.
Az első logót Ronald Wayne készítette, aki Steve Jobs és Steve Wozniak mellett társalapítója volt a cégnek, igaz pár héttel a vállalat megalakulása után Wayne 800 dollárért eladta a cégben való részesedését. Az Apple első logóját azonban már senki sem veheti el tőle – íme:
Az első embléma tehát azt a jelenetet ábrázolta, amikor Newton otthon, Woolsthorpe-ban ül egy almafa alatt, és véletlenül a fejére pottyan egy gyümölcs, ami végül arra ösztökéli, hogy felfedezze a gravitációt.
A logón egy felirat is helyett kapott, amely William Wordsworth romantikus angol költőtől származik, és ami magyarra fordítva nagyjából annyit tesz: „Newton… egy elme, amely örökké a gondolatok különös tengerén utazik”.