Lényegesen több beteget tudnak kezelni a mesterséges intelligencia-orvosok, mint a humán doktorok.
Egy kínai állami hírportál arról számolt be, hogy Kína kifejlesztette a világ első mesterséges intelligencia-kórházát, egy olyan koncepciót keltve életre, ahol MI-orvosok virtuális betegeket látnak el – írja az Interesting Engineering. A pekingi Tsinghua Egyetem csapata által kifejlesztett rendszer célja, hogy a mesterséges intelligencia doktorokat a valódihoz nagyon hasonló, szimulált környezetben tanítsák be, hogy később a valódi betegek kezelésében is biztonsággal kivehessék a részüket.
Az Agent Hospital nevű koncepció azonban nem csak az orvoslással foglakozó algoritmusokat betanítását segíti: a humán orvosok számára is lehetőséget biztosít arra, hogy virtuális betegen gyakorolhassanak. Ez azt jelenti, hogy az orvostanhallgatók anélkül dolgozhatnak ki kezelési terveket a legkülönfélébb betegségekre, hogy attól kellene tartaniuk, hogy egy esetleges rossz döntéssel kárt tesznek valakiben.
A Global Times szerint a rendszer mesterséges intelligencia-orvosai egészen lenyűgöző, 93,06 százalékos pontosságot értek el a főbb légúti betegségekre vonatkozó kérdésekben. A kutatók emellett arról is beszámoltak, hogy „orvosaik” néhány nap alatt 10 ezer beteget tudnak ellátni – ennyi pácienst az ember iorvosoknak legkevesebb két évébe tellene kezelni.
A Tsinghua Egyetem csapata megjegyzi: a mesterséges intelligencia kórházak különféle egészségügyi helyzeteket is képesek szimulálni és előre jelezni, beleértve a fertőző betegségek megjelenését, terjedését és megfékezését is.
Az Agent Hospital a tervek szerint 2024-ben második felében „nyitja meg kapuit„.