A Samsung új szerkezetű ultravékony kijelzője ráadásul sokkal kevesebbet fogyaszt a korábbinál: azaz nő a telefonok üzemideje.
A Samsung Display hivatalosan is bemutatta legújabb fejlesztését, az UT One névre keresztelt IT OLED panelcsaládot, amelyet a tervek szerint 2026-tól kezdenek majd sorozatgyártani. Az új kijelzők nemcsak technológiai előrelépést jelentenek, hanem jelentős súly- és energiahatékonysági előnyöket is kínálnak.
Ultravékony kialakítás, alacsony energiafogyasztás
Az UT One panelek ultravékony szerkezetűek, és akár 1 Hz-es minimális képfrissítési frekvenciára is képesek a változó képfrissítési frekvencia (VRR) technológiának köszönhetően. A gyártó szerint ezek a panelek 30%-kal kevesebb energiát fogyasztanak, mint a jelenlegi hagyományos OLED megoldások, ami különösen előnyös lehet mobil eszközök, például laptopok és tabletek esetén.
Innovatív tokozás és hordozótechnológia
A Samsung az UT One kijelzők gyártása során üveg hordozót alkalmaz, amelyet TFE (Ultra-vékony encapsulation) tokozással kombinál. Ez az eljárás 30%-kal csökkenti a kijelző vastagságát és tömegét, így akár 50 grammal könnyebb képernyőt eredményezhet a hagyományos, két üvegréteggel tokozott OLED panelekhez képest.
Fejlett oxid TFT technológia
A panelek oxid TFT hátlappal készülnek, amely alacsony szivárgási áramának köszönhetően lehetővé teszi az alacsony képfrissítési frekvencia elérését fényerő-ingadozás vagy villogás nélkül. Ez a tulajdonság nemcsak a képminőséget javítja, hanem az energiahatékonyságot is tovább fokozza.
Gyártás Koreában, 2026-tól
A Samsung Display az új UT One IT OLED panelek gyártását a dél-koreai Asan városában található 8.6. generációs IT OLED gyártósoron tervezi megkezdeni. A tömeggyártás várhatóan 2026-ban indul, ami jól illeszkedik az iparág általános OLED-eszközök irányába történő elmozdulásához.