Bemutatkozott az LG V40 ThinQ csúcstelefon

Az LG V40 ThinQ a várakozásoknak megfelelően öt kamerával érkezett, ami a gyártó szerint újradefiniálja az intelligens fényképezést. A V-sorozat legújabb darabja, egy multimédiás erőmű azok számára, akik szerint egy kép többet ér ezer szónál.

Egy igazi „Top Gun”

Az LG V40 ThinQ (900 USD) megtartja a sorozatra jellemző formanyelvet, de azért az új irányvonalakat sem téveszti szem elől. A telefon 6,4 hüvelykes FullView OLED kijelzőt kapott, ami QHD+ felbontással dolgozik, s amely a szenzorsáv kivételével a teljes előlapot elfoglalja.

A képernyő mögött Snapdragon 845 lapka kapott helyet, 6 GB operatív memória és 64/128 GB tároló mellett. A régi iskola kedvelői örülhetnek, mert a gyártó nem feledkezett meg a jack csatlakozóról. Bár a készülékre csak egyetlen Boombox hangszóró került, hifi minőségű Quad DAC (32 bites) biztosítja a kivételes hangélményt.

A telefonra összesen öt kamera került. A hátoldalon, egy 16 megapixeles (f/1.9) nagylátószögű, 12 megapixeles (f/1.5, PDAF, stabilizátor) standard és 12 megapixeles (f/2.4) teleobjektívvel szerelt érzékelő feszít. A rendkívül összetett és sokoldalú rendszer számos trükköt tud. A Triple Shot funkció például egyesíti a három objektív által rögzített képeket, egy rövid videofájlba, míg a Cine Shot mozgó háttérrel rendelkező felvételek készítését teszi lehetővé.

A tovább fejlesztett rendszer természetesen aktívan használja és kihasználja a mesterséges intelligencia által biztosított lehetőségeket, így a telefon segítségével korábban nem látott multimédiás tartalmak készíthetők. Az előlapra 8 megapixeles (f/1.9) és 5 megapixeles (f/2.2) szenzorok jutottak. A mindössze 169 gramm súlyú és 7,7 mm vastag telefon gyomrába 3300 mAh kapacitású akkumulátor került, ami támogatja a QuickCharge 3.0 technológiát és a vezeték nélküli töltést.

Ha tetszett a cikk, további hírekért, érdekességekért kövess minket a Facebookon!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of Ford

Ford

24 éve foglalkozik tech-újságírással a kedvenc területe az audió-videó, az okosotthon és a mobiltechnológia.

Ezeket olvastad már?