Huawei P30 Pro: Tényleg odaver? Teszt! TESZT!

Pár napja mutatták be Párizsban az új Huawei P30 Pro telefont, és már meg is kaptuk egy hosszabb tesztelésre a masinát. A riválisok az idén elég magasra rakták a lécet, úgyhogy jó kérdés volt, hogy vajon tudja-e tartani a lépést, és a maga által diktált brutális tempót a kínai cég.


Külső

Dizájn: A Huawei P30 Pro egyik extrája a hajlított kijelző, amely ráfolyik oldalt a készülékházra. Ilyesmit láttunk már korábban, de ettől függetlenül még mindig marhajól néz ki, és egyből jelzi, hogy itt egy felső kategóriás készülékről van szó. Erre ráerősítenek a vékony kávák, valamint a matt oldalsó fémkeret. Az összhatás nagyon király!
Ergonómia: Az illesztések tökéletesek, a gombok nem lötyögnek, a fogása kényelmes.
Strapabíró kialakítás: IP68 minősítésű, por, csepp és vízálló!
USB: Type-C
Fejhallgató csatlakozó: Nincs! GRRRRR!
Ujjlenyomat olvasó: Van. Beépítve a képernyő alá.
Szenzorsziget (notch): Van.
Méret, tömeg: 158 x 73.4 x 8.4 (a nagy átlagnál egy picit vékonyabb), 192 (jó nehéz!)
Dual SIM: Van.

Kijelző/Képminőség

Méret: 6,47 inch (ezzel egyértelműen a nagy kijelzőjű telefonok közé tartozik ma)
Képarány: 19,5:9
Készülékház/képernyő arány: 88,6 %! Kiemelkedően jó!
Panel: OLED, 16 millió megjeleníthető színnel.
Felbontás: 1080 x 2340. Hát lehetne nagyobb is a felbontás, hiszen ilyen méret mellett ez azt jelenti, hogy a képpontsűrűség 400 ppi alatt marad (399 ppi). Ezzel pedig elmarad a riválisok csúcsmodelljeitől. Azt nem mondanánk, hogy pixeles a kép, de ha nagyon-nagyon közelről nézzük, akkor feltűnik, hogy nem tökéletesen simák a ferdék és görbék. De normális, hétköznapi használat során ez nem okoz semmilyen gondot.


Maximális fényerő: 536 nit, ami értéknek is megfelelő, és a gyakorlati próba során azt tapasztaltuk, hogy napfényben, erős fénynél is látható marad a képernyő, viszonylag élénk színekkel. HDR tartalmaknál a maximális fényerő elérheti pillanatokra a 911 nitet, ami a nagy dinamikatartományú videókat nagyon látványossá teszi.
Minimális fényerő: 1,3 nit. Kellően alacsony, így sötétben is lehet használni anélkül, hogy zavaróvá válna a fénye.
Kontrasztarány: Végtelen! Ennél jobb nem is lehetne.
Színek: Szépek, teltek, gazdagok, természetesek, élesek. Az OLED-ből fakadóan az LCD-nél tapasztalható fátyolosságtól nem kell tartani.
Színhőmérséklet: Módosítható (kékfény szűrhető). A színhőmérséklet stabil, a képernyő nem villog.
HDR támogatás: HDR10 szabvány. Jól működik, szép a nagy dinamikatartományú videók megjelenítése.
Betekintési szög: Hibátlan! Ha oldalról, vagy felülről nézzük a képernyőt, akkor sem torzulnak a színek.
Strapabíró üveg: Gorilla Glass. Jó!

Teljesítmény

Hardver: 8 magos HiSilicon Kirin980 processzor (4x 2,6 Ghz Cortex A-76 & 4x 1,8 Ghz Cortex-A55 mag), 8 GB RAM, Mali-G76 grafikus vezérlő.
Teljesítmény: Bikaerős, de nem világverő. Mindenesetre a jelenlegi alkalmazások futtatása során semmilyen anomáliát nem tapasztaltunk. Minden zökkenőmentesen fut, legyen szó videóvágóról, csúcsgrafikájú 3D játékról, nagy felbontású videókról, képszerkesztésről stb.
AnTuTu benchmark: A mobilok teljesítményének mérésére szolgáló AnTuTu benchmark tesztprogramon a Huawei P30 Pro 290 416 pontot ért el, ami még a tavalyi Huawei csúcsmobiloktól (Mate 20 X, Mate 20) is elmarad, hogy a Samsung S10-ről ne is beszéljünk, amely 40 000 pontot ver rá ebben a versenyszámban. Egy kicsit azért ez meglepő.
Oprendszer: Android 9 Pie feldobva a Huawei saját EMUI 9.1 nevű kezelő rendszerével. Korrekt, jól működik, a sebesség megfelelő, nem fagy.
Adattárolásra szolgáló memória: Papíron 256 GB, amiből 30 GB-t megzabál az oprendszer + EMUI csomag. Mindegy, a maradék 226 GB is bőven elég mindenre!

Hangminőség

Fejhallgatóval: Okés! De a hordozható, direkt e célra szánt audiolejátszókkal nem kelhet versenyre. Kisebb aránytalanságok, pontatlanságok észrevehetőek.
Beépített hangszóró: Hozza az átlagos mobilos szintet, azaz meglehetősen csapnivalóan szól. A magasak csengenek-bonganak, a megszólalás vékony, steril, a basszusok nem hallhatóak, a hangerő kevés. Szóval zenehallgatásra alkalmatlan, filmezésre és játékra elmegy.

Energia

Akkumulátor: 4200 mAh, nem cserélhető. Ez nagyjából 13 órányi átlagos használatot (telefon + videózás + kamerázás + netezés + játék stb.) jelent 50 %-os fényerő mellett. Ez az átlagnál lényegesen jobb érték.
Gyorstöltés: Támogatott. (0-70 %-ra fél óra alatt. Szuper!)
Vezeték nélküli töltés: Támogatott.

Kamera

Itt írtunk róla bővebben, úgyhogy most csak röviden:
Hátlapi: 40 megapixeles főkamera, + 20 MP (széles látószög) + 8 MP ( telefotó kamera optika periszkóppal, 5× zoom) + mélységérzékelő. Nappal kifogástalan minőségű képeket lehet vele összehozni, és sötétben is nagyon jól teljesít, bár ilyenkor némi zajosodással még mindig számolni kell. A képek élesek, a különféle módok sem hiányoznak, és a manuális beállításokra is van lehetőség. Stabilizátor van benne, és az optikai zoom kifogástalanul teljesít. Az egyik legjobb kamerarendszer, amit valaha telefonban láttunk.
Portré/Bokeh mód: Van.
HDR: Támogatott
Videó: 4K@30fps (van már ennél jobb), Full HD@60fps (rendben van), 720p@960fps (ez jó, lehet vele szuperlassított felvételeket csinálni).
Szelfikamera: 32 MP, korrekt, HDR itt is van.
Videó: Csak Full HD@30fps Ez a gyors mozgásokhoz kevés.

Ár

A Huawei P30 Pro kártyafüggetlen konstrukcióban 340 000 forintba kerül. Brutál sok pénz ez azért, és a tudását nézve enyhén túlárazottnak tűnik.

Kinek ajánljuk – Huawei P30 Pro

– Fotózni, videózni akar. Vlogger, fotóblogger, instagrammer.
– Fontos a menő dizájn.
– Játszana.
– Erőforrásigényes alkalmazásokat futtatna.
– Fontos a remek képminőség.
– Nagy lapsi telefonra vágyik.

Kinek nem ajánljuk – Huawei P30 Pro

– Olcsó telefont szeretne.
– Kis méretű, kompakt mobilt óhajt.
– Fontos a jó hangminőség.

Még több információ a Huawei P30 Pro telefonról a hivatalos weboldalon

  • Dizájn
    (4.5)
  • Kijelző/Képminőség
    (4)
  • Teljesítmény
    (4.5)
  • Akkumulátor
    (4.5)
  • Kamera
    (4.5)
  • Hang
    (3)
  • Ár/érték arány
    (3.5)
4.1

Összegzés

A Huawei P30 Pro egy remek telefon, mobilfotósoknak ideális választás

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Ninja

Ninja

Igazi techninja, aki mindenhez is ért. De leginkább a tévék piacán van otthon, az ország egyik legjobban felkészült tévétesztelőjét tisztelhetjük benne.
További tesztek

Ezeket olvastad már?