Samsung Galaxy A50 – a megtestesült középkategóriás mobil

A Samsung jó szokását megtartva az idei évben is igen komoly okostelefon flottát vonultatott fel, amelyben az általunk is tesztelt csúcskategóriás darabok mellett megtalálhatóak a jóval kedvezőbb árú, ám a felhasználókat kisebb-nagyobb kompromisszumok megkötésére késztető középkategóriás mobilok is. Ezek egyik jeles képviselője a Samsung Galaxy A50, amelynél arra voltunk kíváncsiak, hogy milyen a teljesítmény és a kijelző, mire és mire nem lehet használni és kinél válhat be.


Külső

Dizájn: Nem annyira sokkoló, mint az idei toptelefonok, de az ultrakeskeny káváknak, az oldalt kerekített kijelzőt takaró üvegnek, a színátmenetes hátlapnak és a cseppnyi notchnak köszönhetően marha jól néz ki. Nem hivalkodó, de azért látszik rajta, hogy modern darab.
Ergonómia: Az illesztések pontosak, a gombok nem lötyögnek és jó helyen vannak, a fogása kényelmes.
Strapabíró kialakítás: Felejtős. Ezt kinyírja a por és a víz is, úgyhogy csak óvatosan!
USB: USB-C! A legjobb, ami lehet.
Fejhallgató csatlakozó: Van. Szupi!
Ujjlenyomat olvasó: Van. A kijelző alatt ráadásul, ami nagyon menő.
Kamerabevágás: Van. Jó kicsi.
Méret, tömeg: 158.5 x 74.7 x 7.7 (az átlagosnál egy picit vékonyabb) 166 gramm (átlagos).
Dual SIM: Van.

Kijelző/képernyő

Méret: 6,4 inch, jó nagy!
Felbontás: 2340 x 1080 képpont, ami e méret mellett 404 ppi pixelsűrűséget jelent. Ezek jó értékek, még ha a világcsúcstól messze is vannak. De a lényeg az, hogy a látott kép remek, kellően éles. A pixeleket nem látni, a vonalak (még a ferdék és görbék is) simák, a finom átmeneteket is jól adja vissza, és az apró részletek is láthatóak.
Paneltechnológia: 8 bites OLED (Super Amoled), 16 millió színnel. Ez jelenleg a legjobb mobilos képalkotási technológia.


Színek: A pixelenkénti képvezérlésnek köszönhetően van mód a tökéletes fekete és ezáltal a végtelen kontrasztarány megteremtésére. A színek szépek, ragyogóak, természetesek, az IPS LCD képernyőkre jellemző fátyolosságnak nyoma sincs. Szuper!
Maximális fényerő: 453 nit. Elég ahhoz, hogy természetes fénynél, napfényben is lehessen használni a telefont, de ilyenkor már a színek nem annyira átütőek.
Minimális fényerő: 1,3 nit. Kellően kicsi ahhoz, hogy sötétben is lehessen használni a telefont anélkül, hogy egy mellettünk pihenő embert felébresztene.
Betekintési szög: Hibátlan.
HDR támogatás: Nincs.
Strapabíró üveg: Gorilla Glass 3. Elvileg a karcolásoktól megóvja.

Teljesítmény

Hardver: 8 magos Exynos 9610 processzor (4 db.2.3 GHz Cortex-A73 & 4 db. 1.7 GHz Cortex-A53), 4 GB RAM, és Mali-G72 grafikus vezérlő
Mire jó: Az ereje elég a közepes grafikájú játékok, képszerkesztők, nagy felbontású filmek és videók futtatására, a problémamentes böngészésre. De a Samsung Galaxy A50 a csúcsra húzott komplex grafikához, nagy számítási kapacitást igénylő alkalmazások (pl. videóvágó, 3D grafikai szoftver) használatához kevés, ilyenkor ugyanis megfigyelhető enyhe döcögés, akadás, ami egy idő után meglehetősen idegesítővé válik.
AnTuTu: A teljesítmény mérésére szolgáló AnTuTu szoftveren 156 421 pontot gurított, ami nagyjából a középszintet jelenti.


Oprendszer: Android 9 Pie, a saját fejlesztésű, extrákat tartalmazó felhasználói felülettel. Jól használható!
Adattárolásra szolgáló memória: 128 GB, tökéletesen elég! Bőven jut hely hosszú ideig a fotóknak, videóknak, játékoknak.
Mesterséges intelligencia: Támogatja a Bixby szolgáltatás használatát, azaz lehet beszélgetni a telefonnal, működik a hangalapú keresés és vezérlés.

Hangminőség

Fejhallgatóval: Teljesen rendben van, lehet használni zenehallgatásra is, ám a direkt e célra tenyésztett mobil médialejátszókkal nem veszi fel a versenyt,
Beépített hangszóró: Nem az igazi. A megszólalás aránytalan, a basszusokat alig hallani, a végeredmény tompa és steril, és a hangerő is lehetne nagyobb.


Energia

Akkumulátor: 4000 mAh, nem cserélhető. A megszokottnál jóval nagyobb ez a kapacitás, ami nagyjából 14-15 órányi átlagos használatot (telefon + videózás + kamerázás + netezés + játék stb.) jelent 50 %-os fényerő mellett. Szuper! Bőven elég a telep arra, hogy egy napig biztos kihúzzuk töltés nélkül. Az akksi a telefon egyik nagy erőssége.
Gyorstöltés: Támogatott
Vezeték nélküli töltés: Nem támogatott.

Kamera

Hátlapi

25 MP főkamera + 5 MP másodlagos kamera, amely a mélységélesség effekthez szükséges. Emellett található itt egy 8 megapixeles ultraszéles látószögű kamera is, ami nagyon hasznos lehet olyankor, ha a megszokottnál nagyobb látóteret szeretnénk. Tapasztalataink szerint jó fényviszonyok mellett hibátlan, színpontos, éles képek készíthetőek vele. Kevés fénynél is viszonylag jól teljesít, sötétben is lehet értékelhető fotókat lőni, de itt már előfordulhat enyhe elmosódás, minimális mértékű zajosodás.
Bokeh (portré) mód: Támogatott, egész jól működik.
HDR: Támogatott
Videó: 1080p@30fps, azaz Full HD felbontás (ami tökéletesen elég), másodpercenkénti 30 képkockás rögzítési sebességgel, ami viszont a gyors mozgásokhoz nem biztos, hogy elég.


Előlapi

25 megapixeles kamera, amely jó felbontást, nagy részletességet és világosban jó színhűséget, szép képi világot produkál.
Bokeh (portré) mód: Támogatott, de nem az igazi.
HDR: Támogatott
Videó: 1080p@30fps.

Ár

A Samsung Galaxy A50 kártyafüggetlen konstrukcióban 85 000 – 120 000 forintos áron érhető el. A készülék tudását nézve ár/érték aránya igen jó.

Kinek ajánljuk – Samsung Galaxy A50

– Megbízható középkategóriás telefont keres
– Fontos a tökéletes képminőség.
– Lényeges a nagy üzemidő.
– Modern külsejű mobilt szeretne.
– Jó ár/érték arányú telefonra vágyik.
– Videó- filmnézésre keres készüléket.

Kinek nem ajánljuk – Samsung Galaxy A50

– Ultraolcsó telefont keres.
– Csúcsgrafikájú játékokkal játszana.
– Vlogger.

Még több információ a Samsung Galaxy A50 telefonról a termék hivatalos weboldalán

  • Dizájn
  • Képminőség
  • Teljesítmény
  • Akkumulátor
  • Kamerák
  • Extrák
  • Ár/érték arány
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of Ninja

Ninja

Igazi techninja, aki mindenhez is ért. De leginkább a tévék piacán van otthon, az ország egyik legjobban felkészült tévétesztelőjét tisztelhetjük benne. Itt tudsz kapcsolatba lépni vele: peter@techworld.hu

Ezeket olvastad már?