A Samsung Galaxy S20 Ultra az előzetes infók alapján jelenleg a világ (egyik) legjobb mobilja. Megnéztük, hogy a valóságban mindebből mi igaz!
Samsung Galaxy S20 Ultra
A Samsung a hagyományoknak megfelelően 2020-ban is február első napjaiban mutatta be az ide évre szánt csúcstelefonjait. A S20 család legütősebb tagja az Ultra, amelybe a cég majdnem mindent belepakolt (az aktív toll maradt a Note széria kiváltsága) amit jelenleg a mobilos iparágban nyújtani tud. És mivel egy tíz éve piacvezető vállalatról van szó, ez nyilván azt jelenti, hogy amit az Ultránál látunk, arra megy a világ.
Külső
Dizájn: Igazán nagy újdonságot e téren nem tartogat az S20 Ultra. A képernyő enyhén lehajlik az ultravékony kávára, a kijelzőbe vágott kamerasziget és a fém készülékház sem hiányzik de ezt már mind láttuk korábban. Jó kérdés egyáltalán, hogy lehet-e bármi frisset mutatni még a mobil dizájnban a hajtogatáson kívül….
Ergonómia: Tökéletes, az illesztések hibátlanok, a gombok jó helyen vannak, és kellően stabilak, nem lötyögnek. A nagy méret miatt nem minden esetben használható “egykezes” telefonként.
Strapabíró kialakítás: IP68 minősítésű, azaz bírja a port és a nedvességet, konkrétan másfél méteres mélységig vízálló.
USB: USB 3.2 Type-C. A legjobb, ami lehet
Fejhallgató csatlakozó: Hiányzik! Száműzték! 🙁
Notch: Van, cseppnyi.
Kijelző/készülékház arány: 89,9 százalék. Pazar!
Ujjlenyomat olvasó: Van, a képernyő alá építve. Hibátlanul működik!
Méret, súly: 166.9 x 76 x 8.8 mm (Irgalmatlan nagy lapát, de jó vékony), 220 gramm (az átlagnál nehezebb!)
Kijelző
Paneltechnológia: OLED. A lehető legjobb!
Méret: 6,9 inch. Ezzel a világ legnagyobb telefonjai közé tartozik. Egy igazi óriás! Bébitablet!
Felbontás: 1440 x 3200 képpont, ami ilyen méret mellett kiemelkedően jó felbontásnak számít, amit az extrémen magas, 511 ppi pixelsűrűség is alátámaszt. A képi világ borotvaéles, minden tükörsima, az átmenetek hibátlanok.
Képfrissítési ráta: Maximum 120 Hz! Legjobb, ami ma lehetséges telefonoknál, ami a játékoknál kiemelkedően fontos lehet. Már ha valaki nyerni akar!
Kontraszt: Végtelen. Nyilván a legjobb.
Színek: Gyönyörűek, valósághűek és a pixelenkénti képvezérlésnek köszönhetően olyan, mintha belülről ragyognának. A színhőmérséklet állítható, a beállításokat a rendszer stabilan tartja, villódzás, remegés nem tapasztalható, de ez ezen a szinten alap.
Maximális fényerő: 1190 nit (auto módban), 501 nit (manuális módban). Arra bőven elég, hogy napfényben is jól látható maradjon a kép, de manuális módban ilyenkor már nem annyira átütőek a színek.
Minimális fényerő: 1,3 nit. Kellően alacsony! Sötétben is lehet normálisan használni a telefont, nem süti ki a szemünket, agyunkat.
Betekintési szög: Tökéletes. Még teljesen kiszorított pozícióból nézve a kijelzőt sem kezdenek torzulni a színek.
HDR: Támogatott, ráadásul a HDR10+ dinamikus szabvány kezelése is megoldott, ami jelenleg a mobilos fronton a legjobbnak számít.
Strapabíró üveg: Gorilla Glass 6. A lehető legjobb védőüveg.
Teljesítmény
Hardver: 8 magos Exynos 990 processzor (2db 2,73 GHz Exynos M5 & 2 db 2,5 GHz Cortex-A77 & 4 db. 1 GHz Cortex-A55), 12 GB RAM, Mali-G77 grafikus chip. Ez a hardver ma a mobilgyártás (egyik) csúcsa.
Mire jó: Mindenre. Vicc nélkül! Csúcsgrafikás játék, mozgóképvágás, képszerkesztés, 4K HDR filmek futtatása, óriási képek nézegetés sem döccenti meg. A 8K videó feldolgozás és lejátszás is működik, illetve a szuperlassítások feldolgozása is elfogadható.
AnTuTu: A teljesítmény mérésére szolgáló szintetikus tesztprogramon 516 177 pontot ért el, ami a tesztelés időpontjában a világ legjobb eredménye volt!
DeX: Támogatott, azaz a termék használható asztali számítógépként is.
AnTuTu: A teljesítmény mérésére szolgáló AnTuTu szoftveren 516 177 pontot ért el, ami a teszt elkészítésének pillanatában a világ legjobb eredménye.
Oprendszer: Android 10, a saját One felülettel és extra funkciókkal (pl. Bixby mesterséges intelligencia) kiegészítve. Nagyon jól használható!
Adattárolásra szolgáló memória: 128 GB, bőven elég egy darabig mindenre, nem kell cipőkanállal helyet szorítani a nagy felbontású videóknak, fotóknak és óriási appoknak sem.
5G: Támogatott
Hang
Beépített hangszóró: A hangerő megfelelő, de megszólalás egy picit aránytalan, a basszusokat alig hallani, a magasak tolakodóak, a végeredmény steril és kicsit természetellenes. Videózásra, játékra még így is vidáman használható, de zenehallgatásra nem igazán.
Fül-/fejhallgatóval: Teljesen rendben van, lehet használni zenehallgatásra is. A nagy felbontású, tömörítetlen, legjobb minőséget szavatoló állományok megszólaltatása is megoldott.
Energia
Akkumulátor: 5000 mAh, nem cserélhető. A kapacitás kiemelkedő, és ez az üzemidőn is meglátszik. Használattól függően, 12-15 órával számolhatunk (50%-os fényerő mellett), ami ilyen bika vas, és ilyen kijelző mellett nagyon jónak mondható.
Gyorstöltés: Támogatott. 45 watt! Szuper, ez azt jelenti, hogy 100%-os töltöttség kevesebb, mint egy óra alatt elérhető.
Vezeték nélküli töltés: Támogatott. Remek!
Kamerák
A kamerás szekcióról egy részletesebb, számos fotóval, videóval megtámogatott anyagot akarunk csinálni a jövőben, úgyhogy most csak röviden a lényeg!
Hátlapi fotó
Főegység: 108 megapixel, f/1.8 rekeszérték, 79 fokos látszószöggel. Világosban és sötétben is remek képeket lő, zajosodás és elmosódottság nélkül.
Ultraszéles látószögű kamera: 12 megapixel, f/2.2 rekeszérték, 120 fokos látószöggel. Enne segítségével „több, minden fér” rá a képre, viszont az enyhén halszemoptikás hatású lesz. Világosban, jó fényviszonyok mellett szuper, a sötétet annyira már nem szereti, elfordulhat zajosodás, elmosódottság.
Nagyított: 48 MP, f/3.5 rekeszérték, 24 fokos látószöggel, 5x optikai, 10x hibrid optikai zoom, 100x digitális zoom funkcióval. Mobiltelefonokhoz képest szokatlanul jó nagyított képek lőhetőek vele! Leginkább csak világosban, jó fényviszonyok mellett használható jól, a sötétben sokszor zajos lesz a végeredmény.
Mélységkamera: Van, 0,3 megapixeles kiegészítő egység, ami a mélység-élesség illúziójának megteremtéséhez gyűjti az adatokat, illetve lehetővé teszi a 3D szkennelés funkció használatát.
Portré mód: Van, egész jól működik.
HDR: Támogatott.
Hátlapi videó
Felbontás: 8K (24 frame/sec), 4K (60 fps), Full HD (240 fps), HD (960 fps). Nagyon durva! 8K videókat lehet készíteni egy ilyen telefonnal, igaz csak viszonylag alacsony rögzítési sebesség mellett, de a 4K-nál már ezzel sincs gond.
Stabilizátor: Van! Remekül kiküszöböli a kézremegésből, mozgásból fakadó anomáliákat.
HDR: Támogatott. Remek!
Szuperlassítás funkció: Van, és iszonyatosan látványos felvételeket lehet vele készíteni.
Előlapi
Fotó/videó: 40 megapixeles, f/2.2 rekeszértékű kamera. Akár 4K felbontású, 60 fps rögzítési sebességű videók is rögzíthetőek vele, ami nagyon durva. A minőség nem annyira jó, mint amit a hátlapi kamerarendszer produkál, de szinte minden más szelfikameránál jobban teljesít.
Ár
Samsung Galaxy S20 Ultra – 485 000 forint. Hát ez iszonyat sok pénz, de ez a telefon finoman szólva sem hétköznapi. Jelenleg a készülék a mobil iparág egyik csúcsát képviseli, a tudását elnézve nem neveznénk túlárazottnak.
Kinek ajánljuk – Samsung Galaxy S20 Ultra
– A lehető legmenőbb, legmodernebb telefont akarja
– Videózna, vlogger
– Fotózna, instagrammer
– Játszana, kompromisszumok nélkül, a lehető legjobb minőségben
– 8K/4K videórögzítésben gondolkodik
– Fontos a jó szuperlassítás funkció
– Lényeges a tökéletes képminőség a kijelzőn
Kinek nem ajánljuk – Samsung Galaxy S20 Ultra
– Nem Android alapú modellben gondolkodik
– Olcsó telefont keres
Még több információ a Samsung Galaxy S20 Ultra telefonról a termék hivatalos weboldalán