Szivárog a levegő a Nemzetközi Űrállomáson, az űrhajósok az orosz részbe költöztek

Szivárog a levegő a Nemzetközi Űrállomáson (ISS), a hírt a Roszkoszmosz orosz űrügynökség erősítette meg.

Egyelőre még nem megerősített, de feltehetően apró repedéseken keresztül szökhet a levegő, így pénteken át kellett költözniük az ISS-sen tartózkodó űrhajósoknak az orosz modulba, amíg lezárják a NASA blokkját, majd a levegő nyomásának növelésével próbálják felderíteni a szivárgás helyét – írja az Index az orosz Ria Novosztyi alapján.

A gyanú szerint a mikroszivárgást okozó repedést valamilyen űrszemét vagy meteor okozhatta, ám a hírek szerint a legénység nincs életveszélyben.

Nemzetközi Űrállomáson szivárog
Forrás: Spaceref

Jelenleg két orosz és egy amerikai asztronauta van a Nemzetközi Űrállomáson, mivel két másik amerikai – név szerint Doug Hurley és Bob Behnken is – még korábban SpaceX hajóján visszatért a Földre.

A Nemzetközi Űrállomás a legdrágább és legnagyobb űreszköz az űrkutatás történelmében és szabad szemmel is látható bolygónkról. A programban 16 ország vesz részt: Amerikai Egyesült Államok, Oroszország, Japán, Kanada, Brazília és az ESA 11 tagállama. A Nemzetközi Űrállomáson dolgozók naponta 15-16 napfelkeltét és ugyanennyi napnyugtát látnak: mivel 92 percenként kerülik meg a Földet (27 700 km/órás sebességgel), 45 percenként látják valamelyik jelenséget.

Az ISS kapcsán egyébként felmerült, hogy privát űripari cégeknek adnák el, s bár vannak bizakodó hangok, nem kizárt, hogy 2030-ra eltűnik a méregdrága űrállomás a fejünk felől.

[sc name=”facebook” ]

Ha tetszett a cikk, további hírekért, érdekességekért kövess minket a Facebookon!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of Benke Éva

Benke Éva

Az ifjabb nemzedék tagja, akikből még nem veszett ki a lelkesedés. Kedvelt témái leginkább a tudomány és a lifestyle területéről kerülnek ki

Ezeket olvastad már?