A verseny harmadik helyezettje a magyar V-Chiller csapat lett, akik új, vákuum hűtésen alapuló gyorshűtési technológiát kínálnak.
Az EIT RawMaterials két hónapos programja elsősorban kis- és középvállalatok és
startup-ok részére adott lehetőséget a meglévő innovatív termékük vagy szolgáltatásuk
bemutatására. A verseny első részében a csapatok kiválasztása volt fókuszban,
meglepően sok cég érkezett innovatív ötletekkel, Magyarországról két csapatot is
beválogattak. A csapatok három fókusz téma közül választhattak: körforgásos modellek, fenntartható anyagok és erőforrások felelős biztosítása.
A zsűrinek nagyon nehéz dolga volt, mert sok kiemelkedő megoldás érkezett. A verseny harmadihelyezettje a magyar V-Chiller csapat lett, akik új, vákuum hűtésen alapuló gyorshűtési technológiákínálnak. A technológia teljesen környezetbarát és akár 70%-os energiamegtakarítás is elérhető vele. Néhány éven belül a V-Chiller csapatának sikerült elérnie a tényleges COP 2,26-os teljesítménytényezőt, amely több mint kétszerese a jelenlegi hűtési technológiák által kínált hatékonyságnak. Jelenleg két
pilotot futtat a startup a The Coca-Cola Company-val és az ABInBev-vel.
A második magyar csapat, amely indult a versenyen, a 2019-ben alakult Frulity Kft. lett, akik a kezdettervekkel ellentétben az innovatív megoldások felé terelte figyelmüket a Covid okozta lezárások. Ennek eredményeként sikerült megalkotni egy olyan eljárást, amely gáz üzemű (LPG/CNG/LNG) motoroesetén 20%-os üzemanyag megtakarítást biztosít igazolt módon. Az eljárás még bevezetési fázisban vanazonban a piaci visszajelzések alapján csak pozitív tulajdonságokkal találkoztunk, melyek közül a
legjelentősebbek a 100%-os kompatibilitás, azonnali beépíthetőség, teljesítményszint megtartása és karbantartási költségek csökkentése.
A verseny első helyezettje a görög Rotodyna Startup lett, akik 6000 euros vissza nem térítendtámogatást kaptak és értékes kapcsolati tőkét is a termékük piacra vezetésére.
[sc name=”facebook” ][/sc]