Na a kínaiak durván lekoppintották a Google telefonját

Na a kínaiak durván lekoppintották a Google telefonját

Az új ZTE Nubia úgy néz ki, mint egy Google Pixel mobil.

A Nubia hamarosan bemutathatja legújabb okostelefonját, a Nubia Airt. Bár a hivatalos ár és megjelenési dátum még nem ismert, a megbízható szivárogtató, Evan Blass közzétette a készülék részletes specifikációit, valamint élő fotókat és renderelt képeket, így már most szinte minden kiderült az újdonságról.

Elegáns dizájn és két színvariáció


A kiszivárgott képek szerint a Nubia Air kétféle színben lesz elérhető. Az előlapot egy lyukasztott kijelző uralja, míg a hátlapon tripla kamerarendszer kapott helyet. A jobb oldali kereten található a hangerőszabályzó és a bekapcsológomb, az alsó élen pedig USB-C port, SIM-kártyahely és hangszórórács helyezkedik el.

Erős hardver és friss szoftver


A készülék motorházteteje alatt az Unisoc T8300 lapkakészlet dolgozik 8 GB RAM és 256 GB tárhely társaságában. Az energiaellátásról egy 5000 mAh-s akkumulátor gondoskodik, a rendszer pedig gyárilag Android 15-tel érkezik.

A Nubia Air 6,78 hüvelykes OLED kijelzővel rendelkezik, 2720×1224 pixeles felbontással. A kamerafelszereltség négy egységet tartalmaz: egy 20 MP-es szelfikamerát elöl, valamint egy 50 MP-es főkamerából, egy 2 MP-es és egy 0,8 MP-es segédkamerából álló hátlapi triót.

Extra funkciók ultravékony kivitelben


A Nubia Air támogatja az NFC-t, és ujjlenyomat-olvasót is kap, amely várhatóan a kijelzőbe lesz integrálva. A készülék különösen vékony, mindössze 6,7 mm-es, súlya pedig csupán 172 gramm.

A Nubia várhatóan a közeljövőben osztja meg a hivatalos árazást és a piacra kerülés időpontját, így nem kell sokat várni, hogy kiderüljön, mikor kerül a boltok polcaira az új, kecses kialakítású okostelefon.

Ha tetszett a cikk, további hírekért, érdekességekért kövess minket a Facebookon!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of Szalai Péter

Szalai Péter

Igazi techninja, aki mindenhez is ért. De leginkább a tévék piacán van otthon, az ország egyik legjobban felkészült tévétesztelőjét tisztelhetjük benne. Itt tudsz kapcsolatba lépni vele: peter@techworld.hu

Ezeket olvastad már?