Tessék, egy ultraolcsó gamer monitor! ViewSonic VX2779-HD-PRO teszt

Most kezdték el árulni itthon a ViewSonic VX2779-HD-PRO monitort, amit azoknak szánnak, akik nem akarnak sokat költeni, de keresik a játékos funkciókat. Leteszteltük.
ViewSonic VX2779-HD-PRO
ViewSonic VX2779-HD-PRO – az olcsó gaming monitor

A játékosoknak szánt funkciókkal is kitömött, úgynevezett gamer monitorok iránt egyre nő az érdeklődés. E modellek sajátossága, hogy a képfrissítésű frekvenciájuk magasabb az átlagnál, legalább 120 Hz, és sokszor különféle egyéb extrákkal is rendelkeznek. A szórás ma már e termékek körében igen nagy. Lehet kapi 60-70 000 forintért is gamer monitort, ám aki akar, az elköltheti ennek tízszeresét is egy luxi készülékért.

ViewSonic VX2779-HD-PRO
ViewSonic VX2779-HD-PRO

Nyilván az olcsóbb darabok kisebb tudásúak, de azért ezek között is akadhatnak épkézláb darabok. Sokan keresik az ilyen modelleket, és ebből fakadóan minden gyártó tart a kínálatában ilyen termékeket. A ViewSonic sem lóg ki a sorból, és ezt tökéletesen bizonyítja, hogy a cég a közelmúltban egy új, ilyen olcsó modellt hozott el Magyarországra. Ez a ViewSonic VX2779-HD-PRO, mi pedig megnéztük, hogy mit tud, hogy megéri-e az árát, és milyen kompromisszumok megkötésére késztet a kedvezőbb árért cserébe.

Külső

A mai trendektől eltérően kifejezetten visszafogottan néz ki, ami viszont tök jó! Nincsenek rajta hulla felesleges LED-ek, meg mindenféle idióta díszítések. A képernyő sík, 16:9, tehát full hagyományos.

Pozícionálás

A képernyő forgatható, előre-hátra dönthető, ami jó! Viszont függőlegesen nem tologatható a nyakon, ami kár. Valamint az is igaz, hogy porté, azaz pivot módban, tehát állítva nem használható, de ez nem gond egyáltalán.

ViewSonic VX2779-HD-PRO
Dönthető!

Csatlakozók

E téren a kötelező minimumot hozza: Két darab HDMI 1.4 van rajta, egy DispayPort 1.2, meg egy fejhallgató csatlakozó, aztán kész. Szóval se USB-C, sem USB 2.0, semmi. Nem baj azért, ezt vidáman túl lehet élni.

ViewSonic VX2779-HD-PRO
A csatlakozókínálat terén hozza a kötelező minimumot

Milyen a képe

Az az igazság, hogy ennyi pénzért csodák nincsenek, és ez a képminőségen is meglátszik.

Kijelző technológia: Full hagyományos 8 bites IPS LED LCD kijelzőt kapott. Ennél az OLED vagy QLED panelek jobbak, de drágábbak is.
Háttérvilágítás: Edge-LED, azaz a fénykibocsátó diódákat a keretbe építették, és nem rács alakzatban helyezték el. Ez a leghagyományosabb, legegyszerűbb megoldás.
Villódzás (PWM): A fényerőt nem a PWM (pulse width modulation) technológiával módosítja, ami remek, mert így az idegesítő villódzástól le lehet mondani.

ViewSonic VX2779-HD-PRO
A színgazdagság az átlagosnál jobb.

Megjeleníthető színek száma: Papíron 16 millió. Nyilván nem számoltam meg az összeset, nem vagyok őrült! Ezt bizony el kell hinni bemondásra. Viszont tény, hogy ma már vannak olyan monitorok, amelyek több, mint 1 milliárd árnyalattal dolgoznak. Azoktól ez a ViewSonic VX2779-HD-PRO elmarad.
Színpontosság: Megfelelő beállítások mellett kiemelkedően jó. Ilyenkor az átlag deltaE csupán 1,5 körül alakul. Szemre a színek kicsit fátyolosak egyébként, de hát ez a képalkotási eljárásból fakad.

A kontraszt: átlagos

Színtér lefedettség: A műszeres mérések szerint a termék az sRGB színtér 120 százalékának lefedését biztosítja, ami az átlagosnál picit jobb értéknek számít.
Kontraszt: A kontrasztosság közepes, de ez egy IPS monitor esetében nem meglepő. 1086:1 valós kontrasztot mértünk, ami full átlagos érték az ilyen termékeknél. Viszont rosszabb, mint amit az OLED, QLED monitorok tudnak.
Fényerő: Durván 250 nit a max fényereje. Ez beltéri használatra elég az SDR tartalmakhoz. Ahhoz viszont kevés, hogy a HDR anyagokat szépen adja vissza. Hiába támogatja a HDR10 szabvány kezelését, ennek sok értelme nincs.

Gaming

A ViewSonic VX2779-HD-PRO játékos tulajdonságai rendben vannak! A termék gamingre gond nélkül alkalmas.

Képfrissítési ráta: 48 Hz – 180 Hz. Messze van a világcsúcstól de az értékek korrektek.
FreeSync: Támogatott.

ViewSonic monitor gamer
A termék játékra is alkalmas.

G-Sync: Felejtős.
Válaszidő: 1 ms. Okés.
Input lag: A bemeneti késleltetés 10,6 ms. Ez az érték teljesen rendben van, bár vannak olyan monitorok, amelyeknél az input lag kisebb.

Extrák

Nem pakolták teli extrákkal, de azért akad egy-két hasznos dolog.

Hangrendszer: Az mondjuk pont nincs benne.
Célkereszt: Bekapcsolható, és akkor is látszódni fog állandóan, ha a játékból hiányzik. Például mert ha mesterlövész puska van a kezünkben és futunk, akkor értelemszerűen nem szabadna látszódnia. De ezzel a trükkel ez megoldható.
Kékfény: Egy gombnyomással radikálisan le lehet csökkenteni az agyat zavaró kék fény szintet. Ettől a kép sokkal rosszabb, viszont a pihenés sokkal édesebb lesz!

ViewSonic monitor
Olcsó ViewSonic monitor

Ár

Most jön a legjobb rész! A ViewSonic VX2779-HD-PRO ugyanis 72 000 magyar forintocskába kerül. Ez a tudásához képest szuper összeg!

Kinek ajánljuk – ViewSonic VX2779-HD-PRO

  • Gamer monitort keres
  • Nem akar sokat költeni
  • Fontos a magas képfrissítési ráta
  • FreeSync támogatás kell

Kinek nem ajánljuk – ViewSonic VX2779-HD-PRO

  • Tökéletes képminőséget akar
  • Hibátlan kontraszt kell neki
  • Beépített hangrendszerre vágyik
  • Ívelt képernyőben gondolkodik
  • Fontos az extrémen nagy képfrissítés
  • G-Sync kompatibilitás kell

Még több információ a ViewSonic VX2779-HD-PRO monitorról a hivatalos honlapon.

  • Dizájn
  • Képminőség
  • Teljesítmény
  • Akkumulátor
  • Kamerák
  • Extrák
  • Ár/érték arány
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of Ninja

Ninja

Igazi techninja, aki mindenhez is ért. De leginkább a tévék piacán van otthon, az ország egyik legjobban felkészült tévétesztelőjét tisztelhetjük benne. Itt tudsz kapcsolatba lépni vele: peter@techworld.hu

Ezeket olvastad már?