Leteszteltük, hogy mit tud az LG G4! Azaz milyen a kontraszt, a színpontosság, színgazdagság, a kezelés, illetve, hogy hogyan szól.
Az LG kínálatában 2024-ben az LG G4 jelenti az egyik csúcsot. A készülék megkapta az új, továbbfejlesztett mikrolencsés OLED panelt, illetve a mesterséges intelligenciával felturbózott Alpha 11 képfeldolgozó processzort. Bevizsgáltuk, hogy mit tud! Azaz, hogy tényleg olyan jó-e a képe, ahogy azt állítják. Mi a helyzet a kontraszttal, fényerővel, színpontossággal, és színgazdagsággal.
Dizájn
A G-szériát korábban egyértelműen a falra szánta a gyártó. Ez itt is megmaradt, hiszen jár mellé egy speciális fali konzol, amelynek köszönhetően szinte rátapad a függőleges felületre. De az idei év újdonsága, hogy már léteznek belőle olyan verzió is, amelyek mellég hagyományos talpat is csomagolnak. Ez egyértelműen jó húzás volt!
A dizájn terén sok különlegességet nem tartogat: A kávái végkonyak, a készülékház kellemesen vékony, az összhatás elegáns. A termék különösebb feltűnés nélkül simul a környezetébe. Azt nem mondanánk, hogy különösebben felvágós a külseje, de hát ez egyáltalán nem baj.
Kezelés – okos funkciók
Az LG G4 megkapta a cég saját, webOS 24 nevű okostévé rendszerét. Ezt már itt korábban részletesen kiveséztük, akit érdekel, kattintson bátran! Most röviden csak annyit: sokoldalú, stabil, gyors, tele van applikációval és felhasználóbarát.
Hangminőség
Az átlagosnál erőteljesebb, 40 wattos, mélysugárzókkal kiegészített hangrendszert kapott. Azonban a hangszórók a készülékházban vannak elrejtve, ez pedig alapvető korlátokat jelent a hangminőség terén. A hangerő kellően nagy, és hanghibákat sem tapasztalni. Viszont a mélyeket alig hallani, és emiatt az az ember érzése, hogy a megszólalás lehetne dinamikusabb is.
A virtuális hangtér megteremtésére nem képes, de a sztereó úgy ahogy rendben van a tapasztalataink szerint. A készülékhez a Bluetooth támogatás révén vezeték nélküli úton csatlakoztatható bármilyen kompatibilis külső hangrendszer, így például egy fejhallgató is.
Képminőség
Na de jöjjön a lényeg, a képminőség! Egy tv esetében azért mégis ez a legfontosabb. Egy speciális eszközzel vizsgáltuk meg a színpontosságot, színgazdagságot, kontrasztot, fényerőt.
A modell a legújabb, legfejlettebb mikrolencsés OLED panelt használja, amely a korábbinál nagyobb fényerő elérését biztosítja, legalábbis papíron. Emellett megkapta az Alpha 11 képfeldolgozó chipet, amely a vezérlésért felel.
Kontraszt
A várakozásoknak megfelelően a kontraszt végtelen. Azaz tökéletes, hibátlan. Jobb nem is lehetne.
Feketeszint
A feketeszint 0 nit, azaz tényleg kikapcsolható teljesen a fény.
Színpontosság
Szemre nagyon szépek, ragyogóak. Természetesnek is tűnnek, viszont hiába próbálkoztunk, a színpontosság terén nem sikerült különösebben jó eredményeket elérni. Az úgynevezett delta E érték tanúskodik erről, és itt ennek maximuma 2,34 lett, az átlagos delta E érték pedig 1,24. Az ideális 1 alatti eredmény lenne, ettől távol vagyunk. Ráadásul vannak már olyan idei tévék, amelyek ennél jobban teljesítettek.Ennek egyébként különösebb jelentősége az átlagos, hétköznapi használat során nincs. Ám, ha valaki grafikai munkára szeretné használni a készülékét, akkor ez bizony fontos lehet.
Színgazdagság
A mérések alapján az sRGB színtér 138,8, az Adobe RGB színtér 95,6, a DCI P3 színtér 98,2 százalékának lefedésére képes. Ezek kiemelkedő eredményeknek számítanak. Viszont itt is azt mondhatjuk, hogy van már olyan készülék, jelesül a QD-OLED paneles Samsung S95D, amely jobbat produkált ennél.
Mozgásmegjelenítés
Bele lehet futni kisebb akadásba, szaggatásba, elmosódottságba. Azonban a TruMotion képjavító csomag aktiválásával ezen sokat lehet segíteni.
Felbontás
Az LG-nek van 8K-s OLED tévéje, de ez a készülék 3840×2160 képpontos, azaz 4K-s kijelzőt kapott. Ezzel semmi gond nincs, ez is remek részletességet szavatol. Valamint természetesen a finom átmenetek visszadása is megoldott.
Homogenitás
Az egyes képernyőtartományok fényereje közötti eltérés nem jelentős. Zavaró felhősödés-foltosodás nem tapasztalható, nem érzékelhető.
Gaming
- Képfrissítési ráta: 144 Hz. Szuper! Ennél jobb a mai itthoni tévés mezőnyben nincs.
- FreeSync: Támogatott
- G-Sync: Támogatott. Ez a televíziók között ritkának számít.
- Input lag: 9,8 ms. Remek érték
Fényerő
A maximális fényerő terén tényleg jobb, mint a korábbi LG tévék. Ez a mérések nélkül is nyilvánvaló volt, hiszen egy nagyon világos szobában is jól látható a kép. A HDR anyagok visszaadása pedig látványosabb.
A méréseink alapján a maximális fényerő:
- SDR módban: 663 nit
- HDR módban: 1276 nit
- HDR módban rövid időre, kis területen: 1980 nit
Ár
- LG G4 55″: 835 000 forint
- LG G4 66″: 945 000 forint
Kinek ajánljuk – LG G4
- Világos szobában tévézne
- Sok HDR tartalmat fogyaszt
- Fontos a jó okostévé rendszer
- Egy igazi prémium OLED tévére vágyik
- Játékhoz keres tévét
Kinek nem ajánljuk – LG G4
- Olcsó, belépő szintű tévében gondolkodik
- Grafikai munkára használná a televíziót
Még több infó az LG G4 OLED tévéről a hivatalos weboldalon