Mik az OLED tv előnyei és hátrányai? Kinél válhat be és kinél nem? OLED tv vásárlási tanácsok.
Ha az ember tv vásárlás előtt áll, akkor ma már biztos belefut az OLED technológiára épülő modellekbe. Biztos azonnal felmberül benne a kérdés: Megéri OLED tv készüléket venni? Ezt járjuk körbe röviden.
A válasz: IGEN, de nem mindenkinek.
OLED tv előnyök és hátrányok
Ez az eljárás is számos előnyt, illetve hátrányt kínál a rivális megoldásokhoz képest. Ezek pedig egyben be is határolják, hogy kinél válhat be, és kinél nem.
Előnyök
- Gyönyörű, ragyogó, fátyolosságmentes színek
- Tökéletes mélyfekete
- Végtelen, tökéletes kontraszt
- Kiemelkedő színpontosság
- Nagy színgazdagság
- Hibátlan betekintési szög
Hátrányok
- Kisebb fényerő:, emiatt előfordulhat, hogy világos szobában nem látszódik jól a kép. Mondjuk egy függönyt azért vehet bárki….
- Beégés…: Ha valaki nem rendeltetésszerűen használja a készüléket, naponta 10-12 órát hajtja, sokat játszik, és kikapcsolja a védelmi mechanizmusokat, akkor előfordulhat, hogy a képi tartalom egy része örökre ott marad a kijelzőn. Azaz a tv beég. De ehhez azért tényleg ökörnek kell lenni!
- Ár: Az OLED televíziók között nincsen nagyon olcsó modell. Még a belépő szintűnek nevezett darabok is 350-400 000 forintba kerülnek. A nagyobb tévék viszont – különösen az újabb típusok ára könnyedén lép meg a milliós kategóriát.
Kinél válhat be?
Szóval, mindenkinek csak ajánlani tudjuk az OLED tévéket, kivéve akkor, ha nagyon világos helyiségben akarná használni. Egy kocsmába/étterembe/diszkóba/boltba állítaná be, ahol az egész nap megállás nélkül működik, illetve nem tud vagy akar sokat költeni televízióra. Otthon viszont egy pillanat alatt kiváló mozit varázsol a nappalinkból. Különösen, ha be tudunk ruházni egy nagyobb modellre. A végtelen kontraszt miatt gyönyörű képeket látunk majd, különösen a sci-fi rajongói, akik az űr sötétjét még biztosan soem látták ilyen mély feketének, mint amit egy OLED tv képes mutatni. De persze a tökéletes fekete nem csak az űrben jön jól. Akik OLED tévén nézték például a Sárkányok háza című sorozatot, azok biztosan nem szenvedtek annyira mint a többi tévétulaj, akik a folyamatosan sötét képektől bizonyos részeket egyszerűen nézhetetlennek éreztek.