A pizzasütők is kezdhetnek aggódni a robotok miatt

A robotok már nem csupán a gyárakban veszik el az emberek munkáját, hanem elfoglalják a pizzasütők területeit is.

Mint tudjuk, a robotizáció egyre több területen képviselteti magát, ami nem csupán felgyorsítja a gyártást, de precízebbé, egyúttal olcsóbbá is teszi azt. Gépek végeznek egy halom olyan munkát, amit korábban emberek, és az 5G-vel mindez méginkább jellemző lesz. A pizzasütők esetében természetesen nem fenyeget tömeges munkanélkülivé válással, de nagyon érdekes az a kezdeményezés, ami Franciaországban Pazzi néven fut. Párizsban ugyanis, egészen pontosan Beaubourg kerületben megnyílt a világ első robotizált pizzázója. Hogyan működik? A vendégek először egy érintőképernyős kioszkon vagy közvetlenül a webes alkalmazáson keresztül rendelik meg a pizzát, mielőtt azt elküldik Pazzinak, a 30 szakértő, mérnök és fejlesztő által kifejlesztett mesterséges intelligenciával működő pizzarobotnak.

Ezt követően a gép kiteríti a tésztát, rárakja az alapot, és az összes szükséges további összetevőt, amit a feltét tartalmaz. Amikor kész van, beteszi a kemencébe, majd a megsült pizzát dobozba helyezi, és felvágja. Pazzi képes arra is, hogy személyre szabja a kívánt összetevők pontos mennyiségét, illetve felismeri, valamint kijavítja a hibákat az optimális elkészítés érdekében. A készülék 45 másodpercenként 1 pizza elkészítésére képes, és egyszerre akár hatot is képes sütni, összesen 5 perc alatt. Ez azt jelenti, hogy óránként nyolcvan pizza elkészítése is lehetséges, ráadásul a videóban látható,  hogy a vevők nem érzékelnek különbséget az emberi és a gépi változat között. A névadás nem véletlen, hiszen a „pazzi” szó olaszul őrültet jelent, ami nagyjából helytálló egy olyan robot esetén, amelyik a pizzasütők munkájára pályázik.

[sc name=”facebook” ][/sc]

 

 

Ha tetszett a cikk, további hírekért, érdekességekért kövess minket a Facebookon!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of RG

RG

RG is hírező, és emellett nagy szenvedélye a repülés. Ikarosznál egy szinttel jobban nyomja, ugyanis szintén motor nélkül próbálkozik. Vitorlázórepülő. Szóval, ha szimulátorokról, vagy repülős appokról olvastok, azt szinte biztos, hogy RG írta.

Ezeket olvastad már?